Zamknij

Robert Lewandowski nagrodzony w Brazylii. Pierwszy taki przypadek w historii

16.10.2021 17:31
Robert Lewandowski nagrodzony w Brazylii
fot. AP/Associated Press/East News

Robert Lewandowski otrzymał Trofeu Mesa Redonda, nagrodę uznawaną w Brazylii za piłkarskie Oscary. Do tej pory statuetkę przyznawano jedynie zawodnikom z tego kraju, w tym dwukrotnie Neymarowi.

Robert Lewandowski co sezon powiększa swoją gablotę z różnymi statuetkami za wybitne osiągnięcia drużynowe i indywidualne. W 2020 roku, przerwanym z powodu pandemii, ale dokończonym w późniejszym okresie, został uznany za najlepszego piłkarza FIFA i UEFA. Szansę na zdobycie najcenniejszej nagrody, Złotej Piłki, odebrali mu organizatorzy. "France Football" zrezygnowało bowiem z plebiscytu, w dużej mierze z powodu przerwania rozgrywek... Ligue 1.

Popisy strzeleckie kapitana reprezentacji Polski nie przeszły bez echa również w Brazylii, o czym poinformował dziennikarz WP Sportowych Faktów Piotr Koźmiński.

Robert Lewandowski z Trofeu Mesa Redonda

Robert Lewandowski otrzymał nagrodę zwaną brazylijskimi Oscarami - Trofeum Mesa Redonda, którą 18 lat temu ustanowiła gazeta "Esportiva". Do tej pory przyznawano ją tylko zawodnikom "Canarinhos", w tym Neymarowi.

Napastnik Bayernu statuetkę odebrał z rąk byłego zawodnika tej drużyny Paulo Sergio.

Robert Lewandowski
fot. Robert Lewandowski/InstaStory

O poprawienie swoich liczb "Lewy" powalczy w niedzielę. Relacja na żywo z meczu Bayer Leverkusen - Bayern Monachium na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl