Zamknij

Robert Lewandowski doceniony przez piłkarzy. Prestiżowa nagroda

20.07.2020 10:03
Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem z pola
fot. Kevin Voigt/Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski został uznany najlepszym zawodnikiem z pola minionego sezonu Bundesligi. W plebiscycie "Kickera" wzięło udział 270 piłkarzy. Na napastnika Bayernu Monachium głos oddało 42,6 procent uczestników.

W sezonie 2019/20 Lewandowski zdobył w Bundeslidze 34 bramki i został pod tym względem rekordzistą, jeśli chodzi o piłkarzy zagranicznych. Przyczynił się w znacznym stopniu do wywalczenia przez Bayern ósmego z rzędu mistrzostwa Niemiec.

- Nawet po 10 latach w Bundeslidze Lewandowski wciąż ma niezaspokojony głód sukcesu i przede wszystkim bramek. W tym sezonie Polak po raz piąty zdobył armatkę dla króla strzelców i zbliżył się do rekordu wszech czasów Gerda Muellera z rozgrywek 1971/72 (40 goli). Nic dziwnego, że te dokonania zostały docenione przez innych graczy Bundesligi - podsumowano na oficjalnej stronie internetowej "Kickera".

Robert Lewandowski nagrodzony przez kolegów

Drugie miejsce w plebiscycie zajął Jadon Sancho z Borussii Dortmund - 14,1 procent głosów, a trzeci był kolega Lewandowskiego z Bayernu Joshua Kimmich - 12,2 procent.

Podobnie rozłożyły się głosy w plebiscycie związku zawodowego piłkarzy występujących w niemieckich ligach (VDV) - a więc nie tylko w najwyższej dywizji. Polak dostał w nim 40,2 procent głosów, a za nim uplasowali się Sancho - 13,9 procent oraz Kimmich - 7,2 procent. Wyniki ogłoszono 9 lipca.

RadioZET.pl/PAP