Zamknij

Robert Lewandowski wrócił do treningów na murawie. Jest WIDEO

12.04.2021 12:42
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski ma za sobą pierwszy trening na murawie po kontuzji kolana, jakiej doznał w meczu reprezentacji Polski z Andorą (3:0) w el. MŚ 2022. Wideo z zajęć z udziałem kapitana biało-czerwonych trafiło do sieci.

- Robert Lewandowski pracuje pilnie nad swoim powrotem. Najlepszy strzelec Bayernu Monachium zaliczył w poniedziałek na treningu w padającym śniegu pierwszą "jednostkę biegową" po kontuzji prawego kolana - cytuje PAP komunikat z oficjalnej strony internetowej mistrzów Niemiec.

Powrót do treningów biegowych nie oznacza jednak, że Lewandowski jest już gotowy do gry. Na pewno zabraknie go we wtorkowym starciu z Paris Saint-Germain w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Wątpliwy wydaje się też jego występ w ligowym meczu z Wolfsburgiem, który zaplanowano na 17 kwietnia.

Kontuzja Lewandowskiego w meczu Polski z Andorą

Lewandowski kontuzji doznał w 62. minucie spotkania Polski z Andorą (3:0). Chwilę później opuścił boisko, wyraźnie przy tym utykając. Pierwsze diagnozy mówiły o kilku dniach przerwy, po przeprowadzeniu dodatkowych badań okazało się, że kontuzja - uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana - jest poważna i czeka go kilka tygodni przerwy.