Zamknij

Kolejne kluby zgłaszają się po Lewandowskiego? ESPN: chce go Chelsea i City

07.05.2021 12:33
Kolejne kluby zgłaszają się po Lewandowskiego? ESPN: chce go Chelsea i City
fot. dpa/Associated Press/East News

Robert Lewandowski jest celem transferowym dwóch angielskich klubów: Chelsea i Manchesteru City – donosi ESPN. Choć Bayern wielokrotnie powtarzał, że Polak nie jest na sprzedaż, a sam Lewy nie ma zamiaru nigdzie odchodzić, to informatorzy portalu twierdzą, że po złożeniu oferty w wysokości ok. 60 milionów euro mistrz Niemiec byłby skłonny rozpocząć negocjacje.

  • Robert Lewandowski jest związany z Bayernem kontraktem, który obowiązuje do 2023 roku
  • Kluby, które są zainteresowane jego sprowadzeniem, to m.in. Manchester City i Chelsea
  • Chelsea i Manchester City musiałyby wyłożyć za Lewandowskiego przynajmniej 60 milionów euro, by móc rozpocząć negocjacje – twierdzi ESPN

Robert Lewandowski mógłby skusić się na jedną z ofert finalistów Ligi Mistrzów: Chelsea lub Manchesteru City – twierdzi ESPN. Jak donosi informator stacji, Thomas Tuchel chce wzmocnić swoją linię ataku, a Pep Guardiola zastąpić odchodzącego z klubu Sergio Aguero. ESPN donosi też o zainteresowaniu City innym napastnikiem światowej klasy - Harrym Kane’m. Według stacji ofertę za Lewandowskiego mogłoby też złożyć PSG, ale w tym wypadku wiele zależy od przyszłości Mbappe.

Z kolei niemieckie media donosiły, że Bayern otrzymał już pierwszą ofertę z Polaka. Max Bielefeld, dziennikarz Sky Sports, poinformował, że 32-latek może zmienić klub. Kilka chwil później Tageszeitung dodał, że jeden klub złożył konkretną propozycję za kapitana biało-czerwonych.

Robert Lewandowski w centrum transferowej karuzeli. Kolejne doniesienia mediów

To jednak nie wszystkie doniesienia dotyczące Lewandowskiej. Dziennikarz Abendzeitung Maximilian Koch napisał, że do transferu kapitana naszej reprezentacji dojdzie, ale w 2022 roku.  Do tego czasu Bayern ma czas, by znaleźć zastępcę dla Lewandowskiego. Według gazety na Allianz Arena miałby pojawić się Erling Haaland.

Oprócz tego Sport1.de pisze, że Pini Zahavi kilka tygodni temu rozmawiał z Bayernem w sprawie transferu Lewandowskiego. Mimo że monachijczycy byli nieugięci i mówili, że 32-latek nie jest na sprzedaż, agent piłkarza nie zamierza rezygnować i podejmie kolejne rozmowy po zakończeniu sezonu. Z kolei według Sport Bilda Zahavi będzie starał się sprzedać Lewandowskiego jeszcze tego lata do Anglii.

RadioZET.pl/PAB