Zamknij

Robert Lewandowski zabrał głos ws. Złotej Piłki: Zobaczcie, co zrobiłem

16.09.2020 10:48
Robert Lewandowski o odwołaniu gali Złotej Piłki
fot. AP/Associated Press/East News

Robert Lewandowski po raz kolejny zabrał głos na temat odwołania gali Złotej Piłki. Napastnik Bayernu Monachium liczy na to, że uda mu się zdobyć nagrodę w przyszłym roku.

Robert Lewandowski razem z Bayernem Monachium sięgnął po mistrzostwo i puchar Niemiec oraz triumfował w Lidze Mistrzów. Dodatkowo 32-latek w tych trzech rozgrywkach zdobywał tytuł króla strzelców. Ostatecznie to nie wystarczyło do wygrania prestiżowej nagrody – Złotej Piłki. W lipcu „France Football” odwołało galę z powodu pandemii koronawirusa.

W tym roku głównym kandydatem do zdobycia nagrody był Lewandowski. Napastnik Bayernu w 57 występach w ubiegłym sezonie trafiał do siatki rywali aż 55 razy. Żaden inny piłkarz nie zbliżył się do tego wyniku.

Mural Roberta Lewandowskiego w Polsce. Ma inspirować młodzież

- Dla wszystkich sytuacja była taka sama. Zobaczcie, co robiliśmy przez cały sezon, co ja zrobiłem. To był niesamowity sezon. Rok się jeszcze nie skończył, mam nadzieję, że coś się zmieni w kilku najbliższych miesiącach. Zakończony sezon był dla nas spektakularny, ale kto wie, co się stanie za dwa, trzy miesiące. Skupiam się na swojej pracy i zobaczymy, co się stanie. Ważne jest to, by nie myśleć o tym, co się już zrobiło, tylko o tym, co jeszcze możesz zrobić – powiedział Lewandowski w rozmowie z 90min.com.

Robert Lewandowski komentuje odwołanie gali Złotej Piłki

W ten weekend startuje kolejny sezon Bundesligi, więc wkrótce możemy spodziewać się kolejnych bramek kapitana reprezentacji Polski. Na inaugurację rozgrywek, Bayern w piątek powalczy z Schalke 04 Gelsenkirchen.

– Wygranie Złotej Piłki to marzenie każdego piłkarza. Znam liczby, które osiągnęliśmy, która ja osiągnąłem. Każdy piłkarz, który wygrał tyle co my, strzelił tak dużo bramek, jak ja, powinien mieć szansę na Złotą Piłkę, albo nawet ją wygrać – tłumaczył 32-latek.

Robert Lewandowski podziękował kibicom, którzy do końca wierzyli, że Złota Piłka ostatecznie do niego trafi.

- Wierzę, że Złota Piłka wróci za rok. Świat, w którym żyjemy, jest taki sam dla wszystkich i dlatego twierdzę, że to powinno pozostać takie, jak dotychczas – zakończył.

RadioZET.pl/90min.com