Zamknij

Robert Lewandowski przygotowuje się do emerytury. Ważne słowa piłkarza

12.10.2021 11:28
Robert Lewandowski
fot. PAP

Robert Lewandowski w obszernej rozmowie z dziennikiem "Marca" opowiedział m.in. o sportowej emeryturze. Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski poruszył też kwestię zostania trenerem.

Robert Lewandowski znajduje się w mistrzowskiej formie. Od dłuższego czasu snajper Bayernu imponuje golami, koncentrując się na kolejnych celach. Mimo że sam przyznał, że chciałby grać zawodowo przez co najmniej cztery lata, 33-latek mniej lub bardziej myśli o piłkarskiej emeryturze.

W wywiadzie dla magazynu "Marca" Lewandowski poruszył tę kwestię, zaznaczając, że ma różne pomysły na to, co będzie robił po zakończeniu kariery. Zawodnik Bayernu nie wykluczył, że zostanie trenerem.

Robert Lewandowski zabrał głos ws. sportowej emerytury. Co będzie robił?

- Mam wiele opcji, do których zacząłem przygotowywać się jako piłkarz już w wieku 27 lat. W tej chwili nie mogę ci powiedzieć, czy będę trenerem, czy nie. W tej chwili nie chce nim być, ale może po 2-3 latach, kiedy przejdę na emeryturę, będę za tym tęsknić, za szatnią - mówił.

Lewandowski razem ze swoją żoną Anną prowadzi już kilka biznesów. Ostatnią z inwestycji jest restauracja w Warszawie, której otwarcie nastąpiło na początku października. Na ten moment 33-latek nie potrafił powiedzieć, czy skoncentruje się wyłącznie na działalności biznesowej.

- Przygotowuję się, wybiorę najlepszą opcję, a przede wszystkim taką, która mnie uszczęśliwi - wyjaśnił.

Znamy dokładne menu w restauracji Lewandowskiego. Ceny zwalają z nóg

Poza rozmową o emeryturze "Marca" zadała pytanie piłkarzowi, co by powiedział 18-letniemu Lewemu, gdyby spotkał go na swojej drodze.

- Poradziłbym mu mieć zaufanie do siebie na sto procent.  Jeżeli pochodzisz z takiego kraju, jak mój, który nie miał w przeszłości aż tylu wielkich graczy na poziomie międzynarodowym, nie jest łatwo. Trzeba udowodnić wszystkim, że nie jest istotne, skąd jesteś, tak naprawdę ważne jest, jak dobry jesteś. Zawsze to właśnie miałem w mojej głowie.

RadioZET.pl