Zamknij

Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu? Jest oficjalne stanowisko szefa klubu

14.05.2021 11:08
Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Robert Lewandowski nie odejdzie z Bayernu Monachium w przyszłym sezonie - poinformował prezes Bawarczyków, Karl-Heinz Rummenigge. - Kto sprzedaje piłkarza, który zdobywa 60 bramek rocznie? - skwitował plotki szef FCB.

  • Robert Lewandowski nie odejdzie z Bayernu Monachium w kolejnym sezonie - potwierdził prezes Bawarczyków, Karl-Heinz Rummenigge
  • Od dłuższego czasu w mediach krążyły plotki, że agent kapitana reprezentacji Polski, Pini Zahavi, szuka dla swojego klienta nowego klubu
  • Zainteresowane Polakiem mieli być tegoroczni finaliści Ligi Mistrzów: Manchester City i Chelsea FC

Robert Lewandowski nie opuści Bayernu Monachium w kolejnym sezonie - poinformował prezes Bawarczyków, Karl Heinz-Rummenigge.

Plotki o zmianie klubu przez Lewandowskiego od kilku lat tradycyjnie pojawiają się w okolicach przełomu sezonów. Portal ESPN informował, że ściągnięciem Polaka zainteresowane są Manchester City i Chelsea FC. Rummenigge wszelkie spekulacje ucina jednak stanowczo.

Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu? Jest oficjalne stanowisko klubu

- Oczywiście, że zostaje! Kto sprzedaje piłkarza, który zdobywa 60 bramek rocznie?. Kiedy 1 lipca zostanie otwarte okno transferowe, pojawią się tysiące plotek. Najważniejsze jest, że fakty przemawiają za Bayernem. Robert wciąż ma tu dwuletni kontrakt i jego wypełnienie nie podlega dyskusji - podkreślił.

Polak w trwających wciąż rozgrywkach Bundesligi strzelił już 39 bramek i jest blisko ustanowienia rekordu wszech czasów w liczbie goli zdobytych w jednym sezonie. Ten od 49 lat należy do Gerda Muellera i wynosi 40.

- Jest w świetnej formie i cieszymy się, że jest z nami. Taki poziom będzie w stanie utrzymać jeszcze przez kilka lat. Jest jedną z najważniejszych części tego zespołu i nie zamierzamy z niego rezygnować - dodał Rummenigge.

RadioZET.pl/PAP