Zamknij

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta: "Dedykuję tę nagrodę Gerdowi"

21.09.2021 14:21

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta - statuetkę dla najlepszego strzelca w Europie. W sezonie 2020/2021 kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium zdobył dla swojego klubu 41 goli w Bundeslidze i poprawił rekord Gerda Muellera.

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta
fot. Bundesliga/YouTube/screen

Robert Lewandowski jest pierwszym Polakiem wyróżnionym tą nagrodą. Ceremonia wręczenia Złotego Buta 2021 odbyła się na Allianz Arenie w muzeum Bayernu Monachium.

W sezonie 2020/2021 Robert Lewandowski zdobył 41 goli w Bundeslidze, dzięki czemu ustanowił nowy rekord ligi niemieckiej pod względem liczby strzelonych bramek w jednych rozgrywkach. Poprzednie najlepsze osiągnięcie należało do zmarłej niedawno legendy Bawarczyków Gerda Muellera (40). W klasyfikacji Złotego Buta Polak zdystansował Lionela Messiego (30) i Cristiano Ronaldo (29).

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

- Dedykuję tę nagrodę niestety nieżyjącemu już Gerdowi Muellerowi oraz mojej żonie Annie, bo to dzięki niej jestem w tym miejscu, w którym jestem - mówił wyraźnie wzruszony "Lewy". - Dla mnie to najważniejsza kwestia. Ułożone życie prywatne, moja gromadka kobiet, pozwalają ze spokojną głową podchodzić do pracy - dodał.

- Na początku nie myślałem o pobiciu rekordu Gerda Muellera, bo ta liczba wydawała mi się nieosiągalna. Wraz z upływem czasu, gdy licznik cały czas rósł i zbliżał się do 40 goli, a media coraz więcej zajmowały się tym tematem, presja rosła. Wiedziałem jednak, że muszę robić to, co do tej pory, bo nadmierne nakładanie na siebie oczekiwań niczego dobrego nie przyniesie - przypomniał.

Gratulacje Robertowi Lewandowski za pośrednictwem technologii złożyli jego pierwszy trener w Bundeslidze, obecnie prowadzący w Liverpoolu Juergen Klopp oraz prezydent FIFA Gianni Infantino.

RadioZET.pl