Zamknij

"Bild": Decyzja zapadła. Lewandowski nie przedłuży kontraktu z Bayernem

12.05.2022 19:28
Robert Lewandowski nie przedłuży kontraktu z Bayernem
fot. IMAGO/Moritz Kegler/Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski poinformował władze Bayernu Monachium, że nie przedłuży kontraktu wygasającego w 2023 roku - donosi "Bild". Polski napastnik jest już "po słowie" z nowym pracodawcą - FC Barceloną.

Robert Lewandowski jest piłkarzem Bayernu Monachium od 2014 roku, a w ciągu ośmiu lat zdobył z tą drużyną wszystkie możliwe trofea, włącznie z Ligą Mistrzów i pobił większość rekordów w klubie i w Bundeslidze. Jego obecny kontrakt wygasa z 2023 roku i według najnowszych informacji Polak nie zamierza go przedłużać. Tym razem na pewno.

O decyzji kapitana biało-czerwonych informuje "Bild". Lewandowski miał już przekazać swoje postanowienie władzom Bawarczyków. Jeśli te doniesienia się sprawdzą, a Bayern będzie chciał zarobić jakieś pieniądze za swojego asa, będzie go musiał sprzedaż w letnim okienku transferowym. Chrapkę na podpis jednego z najlepszych piłkarzy świata ma FC Barcelona.

Lewandowski przejdzie do Barcelony?

Sebastian Staszewski z Interii rozwinął nieco ten temat na Twitterze. "Robert już kilka miesięcy temu podjął decyzję, że chce czegoś nowego. Tym nowym jest Barcelona, z którą jest po słowie. I teraz albo Bayern to uszanuje i Roberta wypuści, albo serial dalej będzie trwał" - napisał.

Menedżer "Lewego" Pini Zahavi już kilka razy był w Barcelonie i rozmawiał z przedstawicielami "Dumy Katalonii". Taki ruch byłby mimo wszystko dość zaskakujący, gdyż od kilku lat mówiło się, że Polakowi jest najbliżej do odwiecznego rywala tej drużyny, Realu Madryt.

RadioZET.pl/Bild