Zamknij

Lewandowski bohaterem sensacyjnego transferu? Fortuna na stole

04.01.2022 16:06
Robert Lewandowski
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Bayern Monachium dalej nie złożył propozycji odnowienia kontraktu Lewandowskiemu. Może się jednak okazać, że jest już za późno. Jak podaje Adam Godlewski z portalu Sportowy24, polskim snajperem zainteresowany jest francuski gigant.

Robert Lewandowski jest na celowniku Paris Saint-Germain. Zdaniem Godlewskiego Paryżanie mieliby zaoferować snajperowi Bayernu Monachium 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Za każdy sezon gry w stolicy Francji Polak otrzymywałby 35 milinów euro. 

Zakusy francuskiego giganta na "Lewego" spowodowane są wciąż niejasną sytuacją Kyliana Mbappe. Francuski napastnik prawdopodobnie odejdzie latem do swoje wymarzonego klubu - Realu Madryt. W związku z tym na Parc des Princes szykują kogoś, kto byłby w stanie wzmocnić siłę ofensywną ekipy Pochettino.

Lewandowski kuszony przez PSG

Kapitan reprezentacji Polski w Bayernie inkasuje rocznie pensję rzędu 21 milionów euro. Mistrzowie Niemiec chcą zatrzymać u siebie Lewandowskiego i przedłużyć z nim kontrakt. Z doniesień portalu Sportowy24 wynika, że Bawarczycy są świadomi zamiarów PSG.

W przypadku faktycznego odejścia Mbappe do "Królewskich" pewne jest, że wicemistrz Francji ruszy po gwiazdę, którą niewątpliwie jest Lewandowski. Klub ze stolicy raczej nie miałby problemu z wymaganiami finansowymi samego zawodnika, jak i klubu z Bawarii. Póki co nie wiadomo jednak, jak na ewentualny transfer zapatruje się sam zainteresowany. Warto jednak zaznaczyć, że zarząd Bayernu wielokrotnie podkreślał, jak istotną postacią jest Lewandowski. - W tej chwili nie wyobrażam sobie lat 2024 i 2025 bez niego - tak wypowiadał się na temat napastnika Uli Hoeness w "Die Welt".

RadioZET.pl/Sportowy24