Zamknij

Robert Lewandowski wcześniej wróci do gry? Niemcy wyznaczyli datę

06.04.2021 19:27
Robert Lewandowski
fot. ULMER via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski może powrócić na boisko 19 kwietnia – podali dziennikarze „Bilda”. Zdaniem niemieckich mediów kapitan reprezentacji Polski „niesamowicie trenuje”, aby jak najszybciej wznowić grę.

Robert Lewandowski w czasie meczu z Andorą nabawił się urazu więzadeł pobocznych w prawym kolanie. Od tego momentu trwa walka 32-latka o powrót na boisko. Z początku rokowania były optymistyczne i mówiły, że napastnik po pięciu-dziesięciu dniach będzie w pełni zdrowy. Po szczegółowych badaniach w Monachium okazało się, że kapitana kadry czeka czterotygodniowa przerwa w grze.

Jednak po kilku kolejnych dniach pojawiły się dobre wiadomości. W Podcaście dziennika „Bild” o kontuzji Lewandowskiego wypowiedział się Oliver Schmidtlein. Specjalista ds. rehabilitacji uważa, że powrót Polaka może być znacznie szybszy.

Robert Lewandowski wróci wcześniej? Podano konkretną datę

- Lewandowski jest ascetą i niesamowicie trenuje. Dlatego oceniłbym tak: możemy rozmawiać o realnym skróceniu procesu leczenia o tydzień. Powrót na boisko jest realny 19 kwietnia – przekonywał.

Według Schmidtleina piłkarz Bayernu mógłby już trenować bez większego ryzyka, ale władze niemieckiego klubu chcą, aby zawodnik wzmocnił uszkodzone więzadło.

- Bayern ma rację, że nie chce ryzykować. Jeśli uraz zostałby teraz zignorowany, to potem ciągnąłby się za zawodnikiem przez wiele miesięcy – dodał.

Jeżeli Lewandowski rzeczywiście wróci 19 kwietnia do gry, będzie miał pięć ligowych spotkań do pobicia 40-bramkowego rekordu Gerda Muellera. W tej chwili Polak ma 35 strzelonych goli w bieżącym sezonie Bundesligi.

RadioZET.pl