Zamknij

Robert Lewandowski dostanie "zaległą" Złotą Piłkę? "France Football" ma plan

27.07.2021 13:26
Robert Lewandowski dostanie Złotą Piłkę
fot. HAROLD CUNNINGHAM/AFP/East News

Robert Lewandowski, kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski i gwiazdor Bayernu Monachium, może w tym roku odebrać Złotą Piłkę. Nie chodzi jednak o ten sezon, lecz o poprzedni. "L'Equipe" przekonuje, że podczas tegorocznej ceremonii "France Football" przyzna także "zaległą" statuetkę za odwołaną uroczystość sprzed 12 miesięcy.

  • Robert Lewandowski może odebrać Złotą Piłkę za rok 2020
  • "France Football" podczas najbliższej ceremonii może przyznać dwie statuetki, w tym tę zaległą
  • Poprzedni plebiscyt został odwołany z powodu pandemii COVID-19

Robert Lewandowski w sezonie 2019/2020 był filarem Bayernu Monachium. Jego klub wygrał wszystko, co było do wygrania - Ligę Mistrzów, a także mistrzostwo, puchar i superpuchar Niemiec. Jednocześnie został królem strzelców tych rozgrywek, sięgając po podwójną potrójną koronę. Żaden inny piłkarz nie mógł się pochwalić takimi osiągnięciami.

Kapitan reprezentacji Polski otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika FIFA i UEFA, jednak nie mógł cieszyć się z najbardziej prestiżowej statuetki - Złotej Piłki. "France Football" postanowiło nie przyznawać wyróżnienia ze względu na pandemię COVID-19 i odwołanie bądź przełożenie większości rozgrywek. Nie obyło się przy tym bez złośliwych komentarzy, bo najważniejsze ligi, a także Liga Mistrzów, zostały dograne, a tak drastyczna decyzja miała być spowodowana przerwaniem... Ligue 1.

Złota Piłka 2020 dla Lewandowskiego?

W sezonie 2020/2021 "Lewy" nadal nie zatracił skuteczności, poprawił nawet rekord Gerda Muellera w liczbie zdobytych goli w Bundeslidze, ale drużynowo Bayern nie zaistniał; nie mówiąc już o reprezentacji Polski, która przepadła na Euro 2020 (2021). W tym roku snajper Bawarczyków nie mógłby zatem liczyć na nagrodę od "FF".

"L'Equipe" przekonuje jednak, że francuski magazyn zrehabilituje się niejako za ubiegłoroczną decyzję i na najbliższej uroczystości wręczy dwie Złote Piłki - za 2020 i 2021 rok. W takim układzie Robert Lewandowski miałby otrzymać "zaległą" statuetkę.

RadioZET.pl/Onet