Zamknij

Robert Lewandowski coraz bliżej powrotu. Są nowe informacje

12.04.2021 08:57
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski w tym tygodniu ma rozpocząć treningi na murawie. Póki co trudno spodziewać się powrotu do pracy na pełnych obrotach, ale sam fakt, że może już biegać, napawa kibiców optymizmem.

  • Robert Lewandowski kontynuuje proces rehabilitacji po kontuzji kolana
  • W tym tygodniu kapitan reprezentacji Polski ma rozpocząć treningi biegowe na murawie
  • Lewandowski na pewno nie zagra w meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z PSG

Lewandowski na 100 procent nie będzie mógł zagrać we wtorkowym rewanżu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain. Nie wyrobi się też na weekendowe spotkanie w Bundeslidze z Wolfsburgiem, które zaplanowano na 17 kwietnia. Jeśli rehabilitacja przebiegać będzie pomyślnie, być może wróci do gry już 20 kwietnia na starcie z Bayerem Leverkusen. Jest to jednak bardzo optymistyczny scenariusz, pierwotnie mówiło się bowiem o tym, że będzie zdolny do gry dopiero na początku maja.

Lewandowski wraca do treningów na boisku

Niemieckie media informują, że w tym tygodniu kapitan reprezentacji Polski wznowi treningi biegowe. Do tej pory ograniczał się jedynie do pracy na siłowni.

Przypomnijmy, że Lewandowski doznał kontuzji w meczu reprezentacji Polski z Andorą (3:0). Polak zszedł z boiska po starciu z jednym z rywali, w wyniku którego doznał uszkodzenia więzadła pobocznego prawego kolana. Pierwsze diagnozy mówiły o kilku dniach przerwy, badania potwierdziły jednak, że kontuzja jest poważna i zawodnika czeka kilka tygodni pauzy.