Lewandowski był kontuzjowany wcześniej? "Bild" ujawnił szczegóły

27.02.2020 10:13
Robert Lewandowski był wcześniej kontuzjowany

Robert Lewandowski doznał kontuzji już w pierwszej połowie w meczu z Chelsea – ujawnił niemiecki „Bild”. Mimo to napastnik Bayernu zagrał w drugiej części spotkania, w której zaliczył dwie asysty i zdobył gola.

Robert Lewandowski we wtorek rozegrał całe spotkanie w 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea i nie było widać, żeby uskarżał się na ból. Dzięki świetnej postawie Polaka, Bawarczycy wygrali pierwszy mecz 1 z Chelsea 3:0. Po powrocie z Londynu, Lewandowski przeszedł badania, które wykazały uraz kości piszczela w lewym stawie kolanowym. Kontuzja eliminuje 31-latka z gry przez przynajmniej cztery tygodnie.

Jak poinformował magazyn „Bild”, Lewandowski nabawił się urazu już w 36. minucie gry na Stamford Bridge. Philipp Kessler przekonywał, że kapitan reprezentacji Polski poczuł ból dopiero po meczu w nocy.

- Doznał kontuzji podczas pojedynku główkowego. Wokół niego było dwóch rywali, ból pojawił się dopiero później - dodaje Florian Plettenberg ze Sport1.de.

Poważna kontuzja Lewandowskiego. Przegapi hitowe mecze

Jeżeli rehabilitacja będzie przebiegać zgodnie z planem, Lewandowski wróci na mecz z Borussią Dortmund. Nadal nie wiadomo, czy napastnik weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski, które zaplanowano pod koniec marca.