Zamknij

Kucharski pozywa Lewandowskiego. Problemy Polaka przed startem Bundesligi

18.09.2020 14:06
Robert Lewandowski oskarżony o oszustwa podatkowe
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski przed inauguracją nowego sezonu Bundesligi został oskarżony przez Cezarego Kucharskiego o nieprawidłowe rozliczanie się z przelewów. Były menedżer napastnika Bayernu złożył w piątek zawiadomienie do urzędu skarbowego. Pieniądze, które miały iść na konto polskiej firmy RL Management, były wykorzystywane do celów prywatnych.

Robert Lewandowski ma za sobą najlepszy sezon w karierze, gdzie razem z Bayernem wygrał wszystko, co było do wygrania: mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów. Przed 32-latkiem czeka kolejny sezon pełny nowych wyzwań. Przed inauguracją rozgrywek klubowych, kapitan reprezentacji Polski udał się razem z rodziną na zasłużony odpoczynek. W pierwszym tygodniu piłkarz odpoczywał w Polsce, a później relaksował się za granicą.

To byłoby idealne lato dla Polaka, gdyby nie pozew, który złożył Cezary Kucharski. Jak informuje „Spiegel”, były menedżer zawodnika Bayernu złożył pozew cywilny przeciwko firmie marketingowej Roberta Lewandowskiego „RL Management”, oskarżając 32-latka o to, że nieprawidłowo rozliczał się z przelewów na konto swojej firmy.

- Kucharski stawia swojemu byłemu klientowi poważne zarzuty. Najpoważniejszym zarzutem jest to, że Lewandowski nielegalnie wyprowadzał ze swojej firmy marketingowej „RL Management” kilka milionów euro, podobnie jak jego żona Anna. Chodzi o m.in. luksusowe podróże, za które Lewandowscy zapłacili z firmowego konta – czytamy w serwisie spiegel.de.

Robert Lewandowski oskarżony o oszustwa podatkowe

Cezary Kucharski domaga się około 9 milionów euro, czyli prawie 40 milionów złotych odszkodowania. Spiegel poprosił Lewandowskiego o skomentowanie sprawy. Jednak napastnik Bayernu Monachium odpowiedział, że żaden pozew jeszcze do niego nie dotarł.

Prawdopodobnie procesem Lewandowskiego zainteresuje się niemiecki fiskus. Jak zaznacza „Spiegel”, z dokumentów wewnętrznych wynika, że kapitan reprezentacji Polski omijał niemieckiego fiskusa, gdzie mowa jest o „siedmiocyfrowej” kwocie.

Robert Lewandowski broni się przed zarzutami Cezarego Kucharskiego. 32-latek nazwał pozew „bezpodstawnym”, oskarżając byłego agenta o nękanie i szantaż.

- Kucharski nie może pogodzić się z zakończeniem współpracy – podsumowała rzeczniczka Lewandowskiego.

RadioZET.pl/spiegel.de