Zamknij

Jak Lewandowski ma zdobyć Złotą Piłkę? Thomas Muller podał sposób

30.11.2021 22:59
Robert Lewandowski: Złota Piłka. Jak Robert Lewandowski ma zdobyć Złotą Piłkę?
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Thomas Muller zarówno przed ceremonią wręczenia Złotej Piłki, jak i po jej zakończeniu jasno podkreślał, kto według niego powinien zdobyć Złotą Piłkę. Wskazywał oczywiście na Roberta Lewandowskiego. Niemiec nie ukrywał, że jest rozczarowany wynikiem głosowania i po zakończeniu ceremonii zdradził swoją receptę na to, by Polakowi w końcu przyznano nagrodę.

Thomas Muller po ceremonii otwarcie wyznał, że według niego organizowane przez France Football głosowanie na najlepszego piłkarza świata powinno się innym wynikiem. Niemiec podzielił się refleksją na swoim profilu w Linkedinie. "Z punktu widzenia Polaków, Bawarczyków i Niemców, ceremonia wręczenia Złotej Piłki była porażką, a dla niektórych nawet czymś więcej. Jestem w tym biznesie od dawna więc tak naprawdę nie byłem zaskoczony wynikiem. Podobna sytuacja miała miejsce w 2013 roku z Franckiem Riberym" – stwierdził napastnik Bayernu.

Müller w dłuższej wypowiedzi opisał też, co musi zrobić Bayern, by Lewandowski miał w tym roku szanse na Złotą Piłkę. „Po ceremonii miałem myśl: w Bundeslidze grają świetni piłkarze, nie możemy się chować. Jednak do zwiększenia naszej rozpoznawalności potrzeba międzynarodowego sukcesu. To sprawia, że mam ogromną motywację, by wygrać Ligę Mistrzów i pokazać światowej piłce, jacy jesteśmy i jaka jest niemiecka piłka. Następną okazję mam w środę, gdy gramy z Barceloną” – podsumował.

Reprezentant Niemiec pochwalił też zwycięzcę plebiscytu, Lionela Messiego. „PS. Nagrodę wygrał prawdopodobnie najlepszy indywidualnie zawodnik, jaki kiedykolwiek grał w piłkę. Gratulacje dla niego, choć według mnie to Lewandowski bardziej zasłużył na nagrodę” – zakończył piłkarz.

Robert Lewandowski drugi w plebiscycie Złotej Piłki. Wyniki głosowania 

Lionell Messi otrzymał Złotą Piłkę po raz siódmy w karierze. Argentyńczyk, który w zeszłym sezonie wygrał Copa del Rey, Copa America i tytuł króla strzelców La Liga, pokonał Lewandowskiego różnicą jedynie 33 punktów. Argentyńczyk zebrał 613, a napastnik Bayernu Monachium - 580.

Lewandowski jednak ze Złotą Piłką? France Football próbuje naprawić błąd

Tylko dwóch Polaków było wcześniej w czołowej trójce tego prestiżowego plebiscytu - w 1974 roku trzecie miejsce zajął Kazimierz Deyna, a w 1982 roku również na trzeciej pozycji uplasował się Zbigniew Boniek. W ubiegłym roku "France Football" odwołał plebiscyt z uwagi na pandemię COVID-19.

RadioZET.pl/PAP