Robert Lewandowski zadziwił świat w meczu z Wolfsburgiem. Dziś mija 6 lat [WIDEO]

22.09.2021 14:26
Robert Lewandowski w meczu z Wolfsburgiem

Robert Lewandowski zapisał się w historii piłki nożnej, strzelając pięć goli w czasie dziewięciu minut z Wolfsburgiem. Dziś przypada 6. rocznica tego pamiętnego wydarzenia.

Robert Lewandowski mecz z Wolfsbrugiem rozpoczął na ławce rezerwowych. Po pierwszej połowie Bawarczycy przegrywali z rywalami 0:1. Gdy reprezentant Polski pojawił się na murawie, nikt na Allianz Arenie nie miał pojęcia, co może się wydarzyć.

22 września 2015 roku od 51. minuty Lewandowski rozpoczął strzelecki koncert na stadionie Bayernu i w przeciągu dziewięciu minut pięć razy trafiał do siatki. Zamieniając minuty od pierwszego do ostatniego gola, kapitanowi biało-czerwonych wystarczyło tylko 539 sekund.

5 goli w 9 minut: To już 6. rocznica, kiedy Lewandowski zadziwił świat [WIDEO]

- W trakcie meczu nie zdawałem sobie sprawy z tego, co się dzieje. Byłem jak w transie, skupiony jedynie na grze. W tym okresie mieliśmy mnóstwo meczów i tak naprawdę potrzebowałem trzech miesięcy, aby dotarły do mnie wydarzenia z tego wieczoru. Dopiero w czasie przerwy świątecznej mogłem się tym naprawdę cieszyć - wspominał napastnik Bayernu.

Poza ekspresowym zdobywaniem bramek Lewandowski pobił rekord, strzelając najszybszego hat-tricka. Na to osiągnięcie zawodnik pracował przez trzy minuty i 22 sekundy.

Mecz Bayern - Wolfsburg z 2015 roku był ważnym krokiem dla Roberta Lewandowskiego, którego kariera nabrała rozpędu. W międzyczasie reprezentant Polski świętował kolejne mistrzostwa i puchary Niemiec, zdobył Ligę Mistrzów czy Klubowe Mistrzostwo Świata. Wyniki przyczyniły się do powiększenia jego indywidualnego dorobku, poszerzając swoją prywatną gablotę z nagrodami o takie trofea jak: najlepszy strzelec Bundesligi, Ligi Mistrzów, tytuł najlepszego piłkarza na świecie FIFA czy  ostatnio Złotego Buta. Z pewnością Lewy nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.