Robert Lewandowski skuteczny jak zawsze. Gol z Moenchengladbach

08.01.2021 21:19
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu z Borussią Moenchengladbach w starciu 15. kolejki Bundesligi. Polak po raz kolejny wykazał się skutecznością, wykorzystując rzut karny.

W 18. minucie meczu Neuhaus we własnym polu karnym dotknął piłkę palcami. Sędzia wykorzystał system VAR i po analizie sytuacji podyktował rzut karny dla Bayernu. Do piłki podszedł Robert Lewandowski i jak zwykle się nie pomylił. Polak zdobył 20. bramkę w tym sezonie Bundesligi i wyprowadził Bayern na prowadzenie.

Po pierwszej połowie Bawarczycy remisują 2:2. Drugiego gola dla mistrzów Niemiec zdobył Leon Goretzka, a dwa trafienia dla gospodarzy odnotował Jonas Hofmann.

Ostatecznie Borussia Moenchengladbach pokonała Bayern Monachium 3:2. Bramkę na wagę zwycięstwa w 49. minucie zdobył Florian Neuhas.