Zamknij

Kolejny Polak w Bayernie? Niemieckie media: Gikiewicz na liście transferowej

05.03.2021 14:01
Kolejny Polak w Bayernie? Niemieckie media: Gikiewicz na liście transferowej
fot. AP/Associated Press/East News

Bayern Monachium rozgląda się za nowym bramkarzem. Rezerwowy golkiper mistrza Niemiec -Alexander Nuebel – ma dość siedzenia na ławie i chce zmienić klub. Dziennikarze portalu "Sport1.de" podali siedmiu zawodników, którzy mogliby trafić do Bayernu, jeśli straci on bramkarza. Jednym z kandydatów jest Rafał Gikiewicz.

  • Alexander Nuebel chce odejść z Bayernu. Jednym z klubów, który rozważa sprowadzenie Niemca jest Monaco
  • Bayern będzie musiał znaleźć zastępstwo za Neubela, o ile faktycznie odejdzie on z Monachium
  • Jednym z kandydatów na bramkarza rezerwowego Bayernu jest Rafał Gikiewicz – donosi portal "sport1.de"

Rafał Gikiewicz jest obecnie podstawowym zawodnikiem Augsburga i jednym z jego liderów. Polak wyróżnia się w Bundeslidze. - W rankingu liczby obronionych strzałów zajmuje drugie miejsce, za Ortegą. Ma ich 89 – napisali dziennikarze „Sport1.de”. Niemieccy dziennikarze chwalą go także za profesjonalizm, pewność w bramce i podejście.

Według „sport1.de” Polak jest jednym z siedmiu bramkarzy, którzy mogą zastąpić Nuebela. Oprócz Gikiewicza na liście znaleźli się także Stefan Ortega, Roman Buerki, Ron-Robert Zieler, Jiri Pavlenka, Loris Karius oraz Sven Ulreich.

Trudno jednak do końca poważnie traktować te doniesienia jeśli bierzemy pod uwagę wypowiedzi zawodnika. Gikiewicz podkreślał, że nie interesuje go rola rezerwowego i w klubie, do którego trafia, zawsze chce grać w pierwszym składzie.

RadioZET.pl/sport1.de