Polski piłkarz rezygnuje z części zarobków, by wesprzeć klub

19.03.2020 13:57
Rafał Gikiewicz

Rafał Gikiewicz, reprezentacja Polski i bramkarz beniaminka Bundesligi Unionu Berlin, zrezygnował z części zarobków, by pomóc swojemu klubowi w kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa. O swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Koronawirus, który zapanował na świecie, dotyka nas wszystkich. Jesteśmy zmuszeni do działania. To czas próby dla nas wszystkich, czas próby dla całego świata i czas działania, aby wspólnymi siłami zminimalizować straty spowodowane tą pandemią. W związku z dyskusjami, jakie pojawiły się ostatnio i które uważam za potrzebne, postanowiłem zrezygnować z części moich zarobków, aby pomóc mojemu klubowi przetrwać ten ciężki okres. Razem to przetrwamy. A wy, chrońcie starszych i słabszych" - napisał Gikiewicz w mediach społecznościowych.

Bundesliga zawieszona

Pandemia koronawirusa zmusiła władze niemal wszystkich lig na świecie do zawieszenia rozgrywek. Nie inaczej jest w Bundeslidze, która - według pierwotnego planu - ma wrócić 2 kwietnia. Jest jednak mało prawdopodobne, by ten termin został dotrzymany.

Niemieccy piłkarze przeznaczą 2,5 mln euro na walkę z koronawirusem

To z kolei wiąże się z problemami finansowymi klubów, które zostały pozbawione wpływów z biletów oraz praw telewizyjnych.

Koronawirus w Niemczech

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w Niemczech stwierdzono do tej pory ponad 8 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 13 osób.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl