Bundesliga: RB Lipsk nie wykorzystał wpadki Bayernu, wygrana BVB

09.01.2021 20:33
RB Lipsk - BVB

RB Lipsk nie wykorzystał wpadki Bayernu Monachium i w spotkaniu 15. kolejki Bundesligi przegrał na własnym obiekcie z Borussią Dortmund 1:3. Dwa gole strzelił wracający do formy po kontuzji Norweg Erling Haaland. Łukasz Piszczek był rezerwowym w ekipie gości.

• RB Lipsk mógł awansować na pozycję lidera Bundesligi, ale przegrał u siebie z BVB 1:3
  • Dwa gole dla Borussii Dortmund strzelił Erling Haaland, który w tym sezonie ma już na koncie 12. trafień
  • BVB zajmuje 4. miejsce, ale traci tylko jedno "oczko" do trzeciego Bayeru Leverkusen

Erling Haaland nie grał przez cały grudzień, co odbiło się na postawie jego drużyny. Wrócił na początku stycznia (na mecz z Wolfsburgiem), a w spotkaniu w Lipsku poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

Do przerwy utrzymywał się jeszcze remis, ale od 55. do 84. minuty Borussia zdobyła trzy bramki. Najpierw trafił Anglik Jadon Sancho, a następnie dwukrotnie Haaland, który łącznie ma 12 bramek w obecnym sezonie.

Bundesliga: RB Lipsk - Borussia Dortmund [WYNIK]

Gospodarzom na pocieszenie pozostało trafienie w 89. minucie rodaka Haalanda - Alexandra Sorlotha.

RB Lipsk nie wykorzystał więc piątkowej porażki lidera Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach 2:3 i wciąż zajmuje drugie miejsce. Ma 31 punktów i traci dwa do Bawarczyków. Drużyna z Dortmundu jest czwarta - 28 pkt.

- Wszyscy wiedzieli, że to był dla nas kluczowy mecz. Pokazaliśmy dobrą reakcję i zasłużyliśmy na to zwycięstwo - powiedział po meczu w Lipsku pomocnik BVB Emre Can.

RB Lipsk - Borussia Dortmund 1:3

Bramki: Alexander Soerloth (90.) - Jadon Sancho (55.), Erling Haaland (71., 84.)