Zamknij

Polski bramkarz trafi do Borussi Dortmund. Romano: brakuje tylko podpisu

24.05.2022 21:18
Polski bramkarz trafi do Borussi Dortmund. Romano: brakuje tylko podpisu
fot. Shutterstock.org

Marcel Lotka, bramkarz Herthy BSC zostanie nowym zawodnikiem Borussii Dortmund. "Polak uzgodnił już z BVB warunki kontaktu" - napisał na Twitterze Fabrizio Romano.

Marcel Lotka będzie piątym zawodnikiem, którego Borussia Dortmund sprowadzi w tym oknie transferowym. „BVB w pełni porozumiała się z Herthą. Uzgodniono już warunki umowy. Pozostało tylko podpisanie kontraktu” – poinformował Fabrizio Romano.

20-letni bramkarz trafił do Herthy BSC we wrześniu 2020 roku. Najpierw był bramkarzem rezerw, a w ostatniej rundzie wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i nie oddał go do końca sezonu. Polak wystąpiłby także w meczach barażowych z Hamburgiem, które opuścił tylko z powodu złamania kości nosowej. Łącznie, Lotka rozegrał w tej rundzie 10 spotkań w Bundeslidze, czym wywalczył sobie transfer do wicelidera Bundesligi. 

Borussia w tym oknie transferowym sprowadziła już Karima Adeyemiego, Nico Schlotterbecka, Saliha Ozcana i Niklasa Sule. Lotka będzie piątym zawodnikiem, którego sprowadzi nowy dyrektor sportowy BVB - Sebastian Kehl. 

RadioZET.pl/PAB