Zamknij

Agent Lewandowskiego ma już dość. Zadzwonił do Bayernu z zuchwałą ofertą

06.07.2022 12:33
Robert Lewandowski i Pini Zahavi
fot. RONNY HARTMANN/AFP/East News; EMPICS Sport/EAST NEWS

Agent Roberta Lewandowskiego Pini Zahavi wydaje się już tracić nadzieje na dopięcie transferu Polaka do FC Barcelona. Świadczyć o tym może jego ostatni ruch i propozycja dla Bayernu Monachium.

Saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego trwa w najlepsze. Czas płynie, 12 lipca - a więc data podawana przez hiszpańskie i niemieckie media jako przełomowa w kontekście przenosin Polaka do Barcelony - coraz bliżej, a Bayern Monachium wydaje się pozostawać nieugięty, jeśli chodzi o nadchodzące z Katalonii oferty kupna za swojego najlepszego piłkarza.

Jak poinformował w środę niemiecki "Bild", z ciekawą propozycją do władz Bayernu wyszedł agent kapitana reprezentacji Polski - Pini Zahavi. Zdaniem niemieckiego dziennika Izraelczyk miał zadzwonić do dyrektora sportowego Bawarczyków Hasana Salihamidzica i zaproponować mu objęcie funkcji mediatora na linii Bayern - Barcelona.

Pini Zahavi zadzwonił do Bayernu z zuchwałą ofertą

Według "Bilda" Bośniak miał pozostać jednak głuchy na taką ofertę, podziękował Zahaviemu i stwierdził, że w jego opinii nie jest to w ogóle potrzebne. Stanowisko monachijczyków pozostaje więc bez zmian - 12 lipca Lewandowski będzie musiał stawić się na pierwszym treningu niemieckiego klubu, o ile "Duma Katalonii" nie złoży oficjalnej oferty za snajpera opiewającej na 50 milionów euro lub klub nie znajdzie "godnego następcy" polskiego napastnika.

Druga opcja, zdaniem dziennika, jest dla Bayernu niemożliwa do zrealizowania, gdyż na rynku nie ma obecnie piłkarza, który w "godny" sposób zastąpiłby "Lewego". Pozostaje więc pierwsza. 

"Barcelona wierzy, że może sfinalizować umowę na około 50 mln euro, a zawodnik jest przekonany, że jego transfer się powiedzie" - takie informacje przekazał we wtorek Gerard Romero. Doniesienia te potwierdził również inny słynny dziennikarz specjalizujący się w transferach - Fabrizio Romano. Jego zdaniem nowa oferta Barcelony pojawi się na biurku władz Bayernu już niebawem.

RadioZET.pl/Bild