Zamknij

Niemieckie media przejechały się po Robercie Lewandowskim. "Najgorszy"

24.01.2022 13:08
Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Niemieckie media nie miały litości dla Roberta Lewandowskiego po jego nie najlepszym meczu w Bayernie Monachium przeciwko Herthcie. Brak bramki czy nawet asysty Polaka, a także zmarnowana 100-procentowa sytuacja w wygranym 4:1 spotkaniu z berlińczykami sprawiły, że przez wielu dziennikarzy napastnik został oceniony bardzo surowo.

Robert Lewandowski nie zaliczył idealnego występu w barwach Bayernu Monachium przeciwko Herthcie. Jego klub co prawda zwyciężył 4:1, ale Polak nie zdobył ani jednej bramki, nie zaliczył ani jednej asysty, a na dodatek zmarnował niemal 100-procentową okazję w 36. minucie spotkania.

Dla kibiców Bayernu z pewnością najważniejsze jest to, że dzięki wysokiemu zwycięstwu ich klub umocnił się na czele tabeli Bundesligi, jednak niemieckim dziennikarzom nie umknął słabszy występ kapitana reprezentacji Polski, którego potraktowali zresztą w ocenach wyjątkowo srogo.

Niemieckie media przejechały się po Robercie Lewandowskim. "Najgorszy"

Popularny w Monachium dziennik "Abendzeitung" ocenił występ Lewandowskiego na czwórkę, a więc trzeci od końca najgorszy wynik. Przypomnijmy, że w Niemczech stosuje się miarę ocen od 1 do 6, gdzie 1 to "klasa światowa", a 6 to występ "fatalny". Czwórka "Lewego" chluby więc nie przynosi, szczególnie, że była to najgorsza ocena w całym zespole Bawarczyków.

"Po raz pierwszy w 2022 roku nie strzelił gola. Jego passa się zakończyła. Dwukrotnie chybił w świetnych sytuacjach. Tym razem najlepszy piłkarz świata wg FIFA nie miał szczęścia. Są takie dni" - napisał w swoim artykule Patrick Strasser.

"TZ" o Robercie Lewandowskim: "Im dalej w mecz, tym było gorzej"

Warto zaznaczyć, że "Abendzeitung" nie jest wyjątkiem. Monachijska bulwarówka "TZ" również wystawiła Lewandowskiemu czwórkę i również była to najsłabsza nota w całej drużynie FCB.

"Dwukrotnie wybrany najlepszym piłkarzem świata Lewandowski miał kilka okazji, ale ich nie wykorzystał. Im dalej w mecz, tym było gorzej" - ocenił w "TZ" Manuel Bonke.

Kolejne spotkanie w Bundeslidze Bayern Monachium rozegra przeciwko RB Lipsk w sobotę 5 lutego o godzinie 18:30 na Allianz Arenie. Relacja live i wynik online meczu Bayern - Lipsk na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Abendzeitung, TZ