Zamknij

Neuer zabrał głos ws. transferu Lewandowskiego. Legenda powiedziała wprost

24.05.2022 15:50
Manuel Neuer i Robert Lewandowski
fot. AP/Associated Press/East News

Manuel Neuer zabrał głos ws. Roberta Lewandowskiego i ogłoszenia przez niego chęci opuszczenia Bayernu Monachium. - Oba stanowiska są jasno sprecyzowane. Teraz klub musi wyważyć swoją decyzję - stwierdził legendarny bramkarz reprezentacji Niemiec.

Bramkarz reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium Manuel Neuer powiedział, że klub "musi wyważyć" decyzję w sprawie Roberta Lewandowskiego, który chce opuścić Bundesligę. 33-letni polski napastnik zapowiedział, że nie przedłuży wygasającej po następnym sezonie umowy z mistrzem Niemiec i wszystko wskazuje, że chciałby już latem tego roku opuścić Bayern. Zainteresowana jego pozyskaniem ma być Barcelona, ale władze klubu z Bawarii są na razie zdania, że Lewandowski powinien wypełnić kontrakt.

- Myślę, że Robert Lewandowski ma jasno sprecyzowane stanowisko, podobnie jak klub. Na razie ma jeszcze roczny kontrakt i do tego czasu jest związany z Bayernem - powiedział Neuer przebywający z reprezentacją Niemiec na zgrupowaniu w Marbelli.

Neuer zabrał głos ws. transferu Lewandowskiego

- Jeśli Robert chce odejść, to zrobi to i w takim razie klub musi wyważyć, co ma większy sens w takiej sytuacji: puścić "Lewego", czy go zatrzymać jeszcze przez rok. Kluczowe pytanie brzmi: kto go może zastąpić? - dodał Neuer, który w poniedziałek przedłużył kontrakt z Bayernem o rok, do końca sezonu 2023/2024.

36-letni bramkarz zapewnił, że w tej sprawie w pełni ufa władzom klubu - prezesowi Oliverowi Kahnowi i dyrektorowi sportowemu Hasanowi Salihamidzicowi. - Jestem pewny, że oni podejmą dobre decyzje dla Bayernu - powiedział.

Neuer: "Moje negocjacje z Salihamidzicem były łatwe i przyjemne"

Neuer, podobnie jak wcześniej inny weteran FCB Thomas Mueller, przedłużył umowę z Bawarczykami tylko o 12 miesięcy, ale jak przyznał, nie chciał dłuższego kontraktu. - Tak naprawdę to są przecież jeszcze dwa lata. Nie wiem, czy będę chciał grać dłużej i czy w ogóle będę w stanie - podkreślił. Rozmowy w tej sprawie z Salihamidzicem określił jako "łatwe i przyjemne".

Neuer gra w Bayernie od 2011 roku. Z bawarskim klubem zdobył 10 tytułów mistrza Niemiec i dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów.

RadioZET.pl/PAP