Gladbach lepsze od Borussii Dortmund. Sześć goli w hicie Bundesligi

22.01.2021 22:46
Borussia Moenchengladbach - Borussia Dortmund

Borussia Moenchengladbach pokonała u siebie Borussię Dortmund 4:2 w hitowym meczu 18. kolejki Bundesligi. Dzięki temu wyprzedziła rywali w tabeli i awansowała na 4. miejsce.

• Borussia Moenchengladbach wygrała z Borussią Dortmund 4:2
  • Dzięki temu awansowała na 4. miejsce w tabeli Bundesligi
  • Dwa gole dla Gladbach zdobył Nico Elvedi, po jednym Ramy Bensebaini i Marcus Thuram

Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie, gdy do siatki rywala trafił Nico Elvedi. W 22. minucie do remisu doprowadził Erling Haaland, a chwilę później dal swojej ekipie prowadzenie. Przy obu trafieniach asystował mu Jadon Sancho.

Borussia Moenchengladbach zdołała wyrównać jeszcze przed przerwą. Gola znów zdobył Elvedi.

Borussia Moenchengladbach - Borussia Dortmund WYNIK

Już cztery minuty po zmianie stron trzeciego gola dla Gladbach zdobył Ramy Bensebaini. Wynik meczu na 4:2 dla Borussii Moenchengladbach ustalił w 78. minucie Marcus Thuram.

Dzięki tej wygranej ekipa Gladbach awansowała na 4. miejsce w ligowej tabeli. Dortmund spadł na 5. lokatę.