Zamknij

Krzysztof Piątek odpocznie od futbolu. Mecze Herthy przełożone przez koronawirusa

16.04.2021 14:21
Mecze Herthy przełożone przez koronawirusa
fot. ANNEGRET HILSE/AFP/East News

Hertha Berlin poprosiła o przełożenie trzech najbliższych meczów niemieckiej Bundesligi, a Niemiecki Związek Piłkarski (DFB) do tej prośby się przychylił. Krzysztof Piątek i jego koledzy muszą poddać się kwarantannie w związku z wykryciem kilku przypadków zakażenia koronawirusem.

  • Hertha Berlin nie zagra w trzech najbliższych kolejkach Bundesligi
  • Mecze tej drużyny z Mainz, Freiburgiem i Schalke zostały przełożone z powodu licznych przypadków koronawirusa
  • Krzysztof Piątek i jego koledzy do rywalizacji powrócą najwcześniej 7 maja

Hertha Berlin w czwartek poinformowała o trzech pozytywnych wynikach testów na koronawirusa. Wśród zakażonych byli trener Pal Dardai, jego asystent Admir Hamzagić i napastnik Dodi Lukebakio, natomiast na kwarantannę odesłano Andreaa Neuendorfa. W następnym komunikacie dodano do tego grona kolejne osoby, w związku z czym stołeczny klub poprosił DFB o przełożenie spotkań z FSV Mainz (18 kwietnia), Freiburgiem (21 kwietnia) i Schalke 04 Gelsenkirchen (24 kwietnia). Decyzja zapadła w piątek, na dobę przed pierwszym z zaplanowanych meczów.

"Mecze Herthy nie mogą się odbyć zgodnie z planem. Zgodnie z decyzją departamentu zdrowia cała drużyna musi poddać się kwarantannie w związku z COVID-19" - czytamy w komunikacie federacji. Nie podano nowych terminów

Koronawirus w Hercie. Mecze przełożone

Hertha Berlin po 28 kolejkach niemieckiej Bundesligi zajmuje 15. miejsce i ma tyle samo punktów co znajdująca się w strefie barażowej Arminia Bielefeld. Trzy (a w zasadzie dwa) najbliższe mecze mogą być kluczowe, bo Mainz również jest uwikłane w pozostanie w elicie, a Schalke już praktycznie wita się z drugą ligą. Strata punktów z tymi drużynami może być brzemienna w skutkach.

Freiburg plasuje się w środku stawki, na 10. miejscu.

Napastnikiem Herthy jest reprezentant Polski Krzysztof Piątek.

RadioZET.pl