Manuel Neuer zdecydował. Wyjaśniła się przyszłość bramkarza Bayernu

20.05.2020 17:36
Manuel Neuer
fot. Christian Kolbert/Pixathlon/REPORTER/EAST NEWS

Manuel Neuer przedłużył do 2023 roku kontrakt z Bayernem Monachium. To oznacza, że w chwili jego wygaśnięcia będzie miał 37 lat. W mediach głośno było, że piłkarz żądał rekordowej gaży.

Manuele Neuer i Bayern ostatecznie doszli do porozumienia i kontrakt został przedłużony o dwa lata. - Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że udało się już teraz znaleźć rozwiązanie. Manuel jest najlepszym bramkarzem na świecie i naszym kapitanem - powiedział szef Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. Także Neuer przyznał, że kamień spadł mu z serca. - Patrzę z wielkim optymizmem w przyszłość. W Bayernie czuję się bardzo dobrze, a w Monachium już się zadomowiłem - przyznał urodzony w Gelsenkirchen zawodnik.

Manuel Neuer przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium

To już czwarty piłkarz, z którym Bawarczycy przedłużyli kontrakt w dobie koronawirusa. Na dłużej z mistrzem Niemiec związali się także trener Hansi Flick, napastnik Thomas Mueller i młody Alphonso Davies. - Przed wznowieniem rozgrywek nie chciałem podejmować żadnych decyzji, bo nie było wiadomo, co dalej będzie z sezonem. Poza tym ważne dla mnie było, żebym mógł dalej pracować z trenerem bramkarzy Tonim Tapalovicem. To też zostało już ostatecznie wyjaśnione - zaznaczył klubowy kolega Roberta Lewandowskiego.

Media: Manuel Neuer chciał zarabiać aż 20 milionów euro

W trakcie negocjacji media informowały, że słynnemu bramkarzowi zależy na kontrakcie do 2025 roku i zarobkach w wysokości 20 mln euro. Ale zarówno on, jak i jego doradca Thomas Kroth twierdzili, że to są informacje nieprawdziwe.

Rozlicz PIT i pomóż podopiecznym Fundacji Radia Zet!

Neuer trafił do Bayernu latem 2011 roku z Schalke 04 Gelsenkirchen, które zarobiło na nim 30 mln euro. Z monachijskim klubem zdobył siedem tytułów mistrza Niemiec i triumfował w Lidze Mistrzów (2013).

RadioZET.pl/PAP/AN

Posłuchaj podcastu