Zamknij

Skandal z udziałem Manuela Neuera. Śpiewał piosenki gloryfikujące faszyzm

13.07.2020 15:42
Manuel Neuer śpiewał faszystowską piosenkę
fot. Reuters/Associated Press/East News

Manuel Neuer po raz kolejny spędza wakacje w Chorwacji. W trakcie urlopu, bramkarz reprezentacji Niemiec wywołał skandal, kiedy do internetu wyciekło nagranie, na którym zawodnik Bayernu Monachium śpiewał piosenkę zespołu Thompson, gloryfikującego m.in. zabijanie Żydów i Serbów w obozach koncentracyjnych.

Manuel Neuer regularnie wypoczywa w Chorwacji. Jak piszą lokalne media, bramkarz Bayernu Monachium przebywa w Dubrowniku, do którego udał się razem z trenerem bramkarzy Bawarczyków, Tonim Tapaloviciem. Podczas wypoczynku, mistrz świata z 2014 roku wywołał skandal.

Do sieci wyciekło nagranie, gdzie Neuer i Tapalović śpiewają piosenkę „Lijeba li si”, utwór zespołu Thompson.  Słowa napisał Marko Perković, słynący ze skandalicznych poglądów. Grupa muzyczna gloryfikuje faszyzm i zabijanie Żydów i Serbów w obozach koncentracyjnych. W ich sprawę zaangażowała się prokuratura, która bada twórczość kapeli i rozpoczęła śledztwo.

Manuel Neuer wywołał skandal

Jak informuje niemiecki serwis tz.de, Manuel Neuer mógł nie znać znaczenia słów piosenki. Dodatkowo nie był świadomy poglądów piosenkarza, który śpiewa te utwory na co dzień.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/