Zamknij

Bild: Łukasz Piszczek przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund

20.05.2020 12:18
Łukasz Piszczek przedłużył umowę z Borussią Dortmund
fot. PAP/EPA

Jak poinformował magazyn "Bild", Łukasz Piszczek przedłużył umowę z Borussią Dortmund. Kontrakt obrońcy ma obowiązywać do czerwca 2021 roku.

Łukasz Piszczek przeszedł do Borussii Dortmund z Herthy Berlin w połowie 2010 roku. Od tego momentu w czarno-żółtych barwach rozegrał ponad 300 meczów, stając się jedną z legend zespołu z Signal Iduna Park. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że sezon 2019/20 będzie ostatnim dla Piszczka w Borussii. Sam obrońca deklarował, że chce pozostać w drużynie na jeszcze jeden rok. W ostatnim czasie były reprezentant Polski negocjował z władzami BVB roczne przedłużenie umowy.

W środę, Piszczek miał podpisać kontrakt z Borussią Dortmund. Jak przekazał "Bild", umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. Jednak Borussia Dortmund nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Łukasz Piszczek przedłużył umowę z Borussią Dortmund

W rozmowie z portalem sport.pl, obrońca przekonywał, że jest w dobrej formie i nadal cieszy go gra w piłkę. Po pożegnaniu się z grą dla reprezentacji Polski, piłkarz ma więcej czasu na regenerację i czasu dla rodziny.

- Wcześniej mówiłem, że do 2020 jestem w stanie grać na takim poziomie, żeby nie mieć do siebie pretensji. Tak oceniałem w 2018, gdy negocjowałem obecnie obowiązujący kontrakt, gdy jeszcze grałem w reprezentacji. Ale przez te dwa lata, gdy już nie gram w kadrze, mam w roku dużo więcej czasu, by się pozbierać fizycznie i psychicznie - mówił.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

- Zakładam, że w czerwcu 2021 będę się pakował na powrót do Polski. Mam tu swoje sprawy i plany związane z moją akademią piłkarską w Goczałkowicach, z LKS Goczałkowice, w którym chciałbym trochę pograć.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/sport.pl, bild.de