Łukasz Piszczek odejdzie z Borussii? "Negocjacje trwają"

16.01.2020 22:04
Łukasz Piszczek może odejść z Borussii
fot. PAP/EPA

Najpóźniej na początku lutego Łukasz Piszczek będzie wiedział, czy kolejny sezon spędzi w barwach Borussii Dortmund. Latem tego roku wygasa mu kontrakt. "W tej chwili trudno cokolwiek wyrokować. Rozmowy trwają" - powiedział polski obrońca portalowi ruhrnachrichten.de.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

34-letni Piszczek jest obok Marcela Schmelzera najstarszym stażem zawodnikiem Borussii i miał duży udział w największych sukcesach klubu w ostatnich latach.

- Chętnie zostałbym jeszcze jeden sezon w BVB, ale jeśli klub widzi to inaczej, to będę musiał to zaakceptować - dodał były reprezentant Polski.

Hertha - Bayern: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz Bundesligi?

Borussia Dortmund zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli Bundesligi i do lidera RB Lipsk traci siedem punktów. - Jeśli jednak każdy z nas będzie w stanie się trochę bardziej skoncentrować na zadaniu, mamy jeszcze duże szanse, by także namieszać - uważa Piszczek.

Łukasz Piszczek może opuścić Borussię Dortmund

Polak w barwach BVB gra już niemal dziesięć lat. W tym czasie "przeżył" też wielu trenerów. Długo współpracował z Juergenem Kloppem. - On nauczył nas jak mamy grać pressingiem. Pod wodzą Thomasa Tuchela dowiedzieliśmy się, jak powinniśmy przygotowywać się do każdego spotkania i jak można pokonać przeciwnika dobrą taktyką. To dwie całkowicie inne filozofie w futbolu. Teraz pracuję z Lucienem Favre i on ma jeszcze inny styl - ocenił.

RadioZET.pl/PAP