Bild: Łukasz Piszczek zostaje w Borussii Dortmund

24.03.2020 18:21
Łukasz Piszczek powinien zostać w Borussii Dortmund

Łukasz Piszczek przedłuży umowę z Borussią Dortmund – informuje niemiecki „Bild”. Zdaniem gazety jednocześnie z klubem pożegna się Mario Goetze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Łukasz Piszczek przeszedł do Borussii Dortmund z Herthy Berlin w połowie 2010 roku. Od tego momentu w czarno-żółtych barwach rozegrał ponad 300 meczów, stając się jedną z legend zespołu z Signal Iduna Park. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że sezon 2019/20 będzie ostatnim dla Piszczka w Borussii. Mimo że obrońca deklarował, że chce pozostać na jeszcze jeden rok, klub był innego zdania aż do teraz.

Jak podaje dziennik „Bild” działacze z Dortmundu postanowili zmienić decyzję i przedłużyć umowę z 34-latkiem na kolejny sezon. Chociaż cała sprawa została zawieszona z powodu pandemii koronawirusa, według niemieckiego magazynu, decyzja została podjęta.

Okazuje się, że z Borussią pożegna się Mario Goetze, który chciałby przenieść się do Włoch. Jednak z powodu pandemii, jego transfer do Serie A stoi pod znakiem zapytania. Odejście mistrza świata z 2014 roku i tak ma być przesądzone, ponieważ piłkarz nie jest zadowolony ze swojej pozycji w drużynie.

RadioZET.pl/bild.de