Zamknij

Gwiazda Bayernu uniknie więzienia. Kara wciąż jest jednak bardzo surowa

27.10.2021 13:25
Lucas Hernandez
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Lucas Hernandez uniknie więzienia za złamanie zakazu zbliżania się do swojej obecnej żony, ale nie wystrzeże się surowej kary. Francuz otrzymał od sądu karę pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Został również ukarany grzywną w wysokości 96 tysięcy euro.

W poprzednim tygodniu Wyższy Sąd Wspólnoty Autonomicznej Madrytu (TSJM) wydał decyzję nakazującą Lucasowi Hernandezowi stawić się w hiszpańskiej stolicy w jednym z więzień w celu odbycia sześciomiesięcznej kary pozbawienia wolności.

W lutym 2017 roku grający wówczas w Atletico Madryt Hernandez posprzeczał się na jednej ze stołecznych ulic ze swoją partnerką, Amelią Ossą Llorente. W trakcie kłótni doszło do szarpaniny między parą. W rezultacie zdarzenia sąd zakazał obojgu zbliżania się do siebie. Niebawem para zignorowała sądowy werdykt, pobierając się, a następnie udając na miesiąc miodowy, za co w czerwcu 2017 została zatrzymana w Madrycie.

Lucas Hernandez uniknie więzienia. Jego kara wciąż jest jednak bardzo surowa

W ubiegły poniedziałek piłkarz reprezentacji Francji, posiadający również obywatelstwo Hiszpanii, pojawił się w madryckim sądzie, aby wysłuchać jego decyzji.

Adwokaci piłkarza złożyli odwołanie i w środę zostało ono uwzględnione przez sąd karny i administracyjny. Skuteczna apelacja oznacza, że zawodnik Bayernu Monachium ostatecznie nie pójdzie do więzienia.

Jego konsekwencje wciąż są jednak bardzo poważne. Wykonanie kary pozbawienia wolności zostało zawieszone na cztery lata. W tym czasie Hernandez nie może popełnić żadnego nowego przestępstwa. Sąd ukarał również piłkarza grzywną w wysokości 96 tysięcy euro.

RadioZET.pl/PAP