Zamknij

Piłkarz Bayernu ma trafić do więzienia. Poważne problemy kolegi Lewandowskiego

13.10.2021 18:49
piłkarze Bayernu Monachium
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Lucas Hernandez może trafić do więzienia. Według hiszpańskich mediów piłkarz Bayernu ma stawić się w sądzie 19 października i wybrać zakład karny, w którym odbędzie karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności. To efekt złamania zakazu zbliżania się do żony w 2017 roku.

Lucas Hernandez na początku 2017 roku, gdy był jeszcze pilkarzem Atletico Madryt pokłócił się ze swoją ówczesną partnerką, a obecną żoną Amelią de la Osą Lorente w miejscu publicznym. Między parą miało dojść do bójki, czego efektem była kara od madryckiego sądu w postaci 31 dni prac społecznych. Ponadto dostali zakaz zbliżenia się do siebie na sześć miesięcy.

Obydwoje zignorowali polecenie wymiaru sprawiedliwości i po pewnym czasie wzięli ślub. Po powrocie z miesiąca miodowego Hernandez został zatrzymany z żoną w czerwcu 2017 roku. Finalnie sąd skazał go za pół roku więzienia za niewykonanie pierwotnego wyroku. Od tamtej pory prawnicy reprezentujący francuskiego zawodnika wnosili o orzeczenie kary w zawieszeniu lub zmiany na prace społeczne, ale bezskutecznie.

Lucas Hernandez trafi do więzienia? Gwiazda Bayernu w poważnych tarapatach

Mimo dalszej walki i złożeniu odwołania, sąd wezwał Hernandeza do Madrytu we wtorek 19 października. Wówczas ma wybrać zakład karny, w którym odsiedzi wyrok. Zdaniem informacji przekazanych przez magazyn "AS", jeżeli gracz Bayernu podda się karze, jego pobyt w więzieniu może zostać skrócony.

Mistrzowie Niemiec zastrzegli, że nic nie wiedzą o tej sprawie. Francuz, który nie poinformował bawarskiego klubu, miał otrzymać postanowienie sądu już 14 września.

RadioZET.pl/as.com