Zamknij

Sowita pensja Lewandowskiego. Polak zawstydził resztę Bayernu

12.01.2022 11:59
Robert Lewandowski
fot. Philippe Ruiz/Xinhua News/East News

Robert Lewandowski znalazł się w gronie zawodników, którzy otrzymają pensję od Bayernu Monachium. Magazyn "Bild" ujawnił kwoty, na jakie mogą liczyć piłkarze. Okazuje się, że napastnik reprezentacji Polski będzie zarabiał najwięcej w całym zespole.

Robert Lewandowski ma ważny kontrakt z Bayernem Monachium do czerwca 2023 roku. Zanim przedłużył umowę, zarabiał 16 milionów euro za sezon gry. Po złożeniu podpisu 33-latek może liczyć na wynagrodzenie rzędu 24 milionów, a to jeszcze nie koniec.

Dziennik "Bild" opublikował listę zarobków w ekipie Bawarczyków. Na czele zestawienia znalazł się reprezentant Polski, który zdeklasował kolegów z zespołu. Jednak ostatnie ruchy mistrzów Niemiec, pokazują, że na pensje zawodników będą przeznaczać jeszcze więcej.

Lewandowski zarabia najwięcej w Bayernie

W ostatnim czasie Bayern negocjował nowy kontrakt z Kingsleyem Comanem. Negocjacje trwały bardzo długo, ale wreszcie udało się dojść do porozumienia. Oczywiście problem tkwił w zarobkach Francuza, który finalnie otrzymał sporą podwyżkę. Na mocy umowy obowiązującej do 2027 roku 25-latek ma inkasować 17 milionów euro za rok gry. Niemiecki magazyn zwrócił uwagę, że drużynie z Monachium bardziej opłacało się dać podwyżkę graczowi, niż ściągać potencjalnego następcę.

Przykładem jest tutaj sytuacja z Davidem Alabą, który nie dostał takiego wynagrodzenia, jakiego żądał, czyli 20 milionów euro za sezon, dlatego odszedł do Realu Madryt. W jego miejsce Bayern ściągnął Dayota Upamecano, który kosztował ich 42,5 miliona.

Robert Lewandowski dostanie podwyżkę?

Całość prowadzi do tego, że wkrótce na podwyżkę będzie mógł liczyć Robert Lewandowski. Jako że jego kontrakt z Bayernem wygasa za półtora roku, wkrótce, jak nie teraz obóz Polaka rozpocznie negocjacje w sprawie dalszej gry w barwach Bawarczyków.

RadioZET.pl