Lewandowski wskazał swój najtrudniejszy moment. ''Uderzano w moją rodzinę''

22.05.2020 10:05
Robert Lewandowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Robert Lewandowski wskazał najtrudniejszy moment w swojej karierze. Kapitan reprezentacji Polski wyjawił, że najbardziej cierpiał, gdy Polska przegrywała na MŚ w Rosji, a na domiar złego w tamtym czasie doświadczył wielu innych trudnych chwil. - Uderzano w moją rodzinę i najbliższych. I chyba to bolało najbardziej - powiedział.

Robert Lewandowski opowiedział o tym w rozmowie z Pawłem Kapustą dla WP SportoweFakty. - Najtrudniejszy moment, jaki mnie dotknął, miał miejsce po mundialu w Rosji. Zbiegło się wtedy w czasie kilka nieprzyjemnych, obciążających spraw. Bardzo zły wynik sportowy to jedno, ale było jeszcze rozstanie z bliskimi dla mnie osobami, zamieszanie w kwestii rozmów z Bayernem i ewentualnego transferu. Atakowało mnie wtedy wiele osób, również nieoficjalnie, rzucając oskarżenia bez nazwiska - powiedział.

- Gdy dziś o tym myślę, dochodzę do wniosku, że to dobrze, że udało nam się przez to przejść w taki sposób. Ta sytuacja dała nam pozytywny bodziec. Wiele nas nauczyła. Te dni były trudne także dlatego, że pośrednio uderzano również w moją rodzinę i najbliższych. I chyba to bolało najbardziej - podkreślił kapitan reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski wskazał najgorszy moment w karierze

Dodał też, że w trudnych chwilach najbliżsi wspierali go najbardziej. Przyznał też, że wielokrotnie korzystał z pomocy psychologa sportowego - zarówno w klubie, jak i reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że na MŚ w Rosji biało-czerwoni rywalizowali w grupie z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Niestety już w pierwszym spotkaniu z drużyną z Afryki ponieśli porażkę 1:2, potem przyszła przegrana 0:3 z Kolumbią. W ostatnim meczu kadra Adama Nawałki pokonała Japonię 1:0, ale i tak nie zdołała wywalczyć awansu do fazy pucharowej.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/WP SportoweFakty/AN

Posłuchaj podcastu