Zamknij

Lewandowski rozmawiał już z Xavim. "Powiedział Barcelonie TAK"

17.05.2022 07:54
Robert Lewandowski
fot. okładka "Mundo Deportivo"

Katalońskie media żyją transferem Roberta Lewandowskiego do Barcelony. Jak poinformowało "Mundo Deportivo", kapitan reprezentacji Polski miał już rozmawiać z Xavim i zaakceptować transfer.

Gazeta dodaje, że "Lewy" byłby nawet gotów nieco obniżyć swoje zarobki, by tylko spełnić marzenie o grze w Hiszpanii (obecnie zarabia około 20 milionów euro rocznie). Jedynym problemem ma być niechęć Bayernu Monachium do podjęcia negocjacji i fakt, że Barcelona ma ograniczony budżet transferowy.

Problemem roczny kontrakt Lewandowskiego

Przypomnijmy, że kontrakt polskiego napastnika z Bawarczykami wygasa dopiero w 2023 roku. Sam piłkarz nie zamierza go przedłużać, a co więcej chce zmienić klub już teraz, o czym otwarcie mówił po ostatnim w sezonie meczu z Wolfsburgiem. - To było prawdopodobnie moje ostatnie spotkanie w barwach Bayernu - przyznał w miniony weekend.

Spekuluje się, że Barcelona musiałaby zapłacić za Lewandowskiego około 40 milionów euro. Sam Polak miałby związać się z Katalończykami trzyletnim kontraktem.

"Lewy" grał w Bayernie od 2014 roku. Zdobył z klubem osiem mistrzostw Niemiec, trzy Puchary Niemiec, pięć Superpucharów Niemiec, Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe mistrzostwo świata.

RadioZET.pl