Tajemniczy gest Lewandowskiego. Wiemy, co pokazał po strzeleniu gola

18.05.2020 14:59
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski po zdobyciu bramki w meczu 26. kolejki Bundesligi z Unionem Berlin (2:0) pokazał do kamery tajemniczy gest. Jak się okazało, pozdrowił w ten sposób dzieci chore na cukrzycę.

Tajemnica gestu Lewandowskiego została rozwiązana po poście, jaki w swoich mediach społecznościowych zamieścił klub CukierAsy Poznań. - Jak obiecał, tak zrobił. Panie Robercie, ogromny szacunek. Dziękujemy! - czytamy we wpisie. Jak się okazuje, kilka dni wcześniej piłkarz Bayernu spotkał się z dziećmi online. Opowiadał m.in. o tym, kto był jego idolem w dzieciństwie, jak przygotowuje się do meczów i ile potrafi zrobić pompek.

- Jeśli zobaczycie, jak RL9 po strzelonej bramce układa ręce w literę C, to wiedzcie, że to jest dedykacja dla nas i spełnienie prośby Miłosza - naszego czołowego snajpera - mogliśmy przeczytać we wcześniejszym wpisie. Na spełnienie prośby nie trzeba było długo czekać. Lewandowski zdobył bramkę już w 40. minucie spotkania z Unionem Berlin. Jego Bayern wygrał 2:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Do końca sezonu pozostało osiem kolejek.

BUNDESLIGA - WYNIKI I TERMINARZ DO KOŃCA SEZONU

Robert Lewandowski - cieszynka w meczu Union - Bayern

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN

Posłuchaj podcastu