Zamknij

Lewandowski pobił swój własny rekord. Co za seria Polaka

30.10.2021 17:42
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski pobił swój własny rekord w liczbie zdobytych bramek w jednym roku kalendarzowym. Napastnik Bayernu w meczu z Unionem przebił osiągnięcie z 2019 roku, strzelając w sumie już 56 goli.

Robert Lewandowski bije rekord za rekordem. W sobotnim meczu przeciwko Union Berlin, napastnik Bayernu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramki w pierwszej połowie. Przed spotkaniem Polak miał na koncie 54 trafienia w ciągu jednego roku, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Jednocześnie wyrównał swoje osiągnięcie z 2019 roku.

Po dwóch golach w Berlinie Lewandowski na liczniku bramkowym dobił do liczby 56, bijąc swój własny rekord.

33-latek w 2019 i 2020 roku był najlepszym strzelcem w europejskich rozgrywkach, strzelając odpowiednio 54 i 47 goli. Dzięki temu Lewandowski może wyrównać wyczyn Cristiano Ronaldo, który trzy razy z rzędu mógł pochwalić się takim sukcesem. Najprawdopodobniej Lewandowski sprosta temu zadaniu.

Lewandowski pobił własny rekord

Do końca roku kalendarzowego pozostało 12 meczów, wliczając w to spotkania reprezentacji Polski w el. MŚ 2022. Jeżeli Robert Lewandowski dobije do granicy 60 bramek, dołączy do Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk w 2012 roku zdobył 91 bramek, a Portugalczyk rok później zanotował 69 trafień.

Bayern prowadzi w tabeli Bundesligi, a po dziesięciu kolejkach ma 25 punktów. Druga Borussia Dortmund traci do Bawarczyków jeden punkt.

RadioZET.pl