Zamknij

50 mln funtów lub trzech piłkarzy za Lewandowskiego. Polak planem C Chelsea

20.07.2021 11:03
Robert Lewandowski
fot. Pool AP/Associated Press/East News

Robert Lewandowski znalazł się na celowniku Chelsea FC, po tym jak londyńskiemu klubowi nie udało się sprowadzić do siebie Erlinga Haalanda oraz Romelu Lukaku. Działacze "The Blues" mieli nawet zaoferować już Bayernowi Monachium kwotę wynoszącą 50 milionów funtów za "Lewego" lub wymianę za trzech piłkarzy - Hakima Ziyecha, Calluma Hudsona-Odoiego oraz Tammy'ego Abrahama.

W ostatnich dniach Anglia żyje medialnymi doniesieniami nt. możliwego transferu Roberta Lewandowskiego do Chelsea FC. Już w niedzielę "The Sun" podawało, że londyńczycy są gotowi wyłożyć za polskiego napastnika 50 milionów funtów, a w poniedziałek serwis express.co.uk wyjawił, że "The Blues" rozważają również opcję wymiany swoich trzech piłkarzy za Polaka. Chodzi o Marokańczyka Hakima Ziyecha oraz Anglików Calluma Hudsona-Odoiego i Tammy'ego Abrahama.

We wtorek dziennikarze "Expressu" wskazali na element, który mógłby okazać się kluczowy w kontekście sprowadzenia "Lewego" na Stamford Bridge. Ich zdaniem Chelsea posiada "idealnego partnera" w ofensywie dla polskiego snajpera. Mowa o strzelcu zwycięskiej bramki w ostatnim finale Ligi Mistrzów, Niemcu Kaiu Havertzie.

Lewandowski planem C Chelsea. Oferują 50 mln funtów lub trzech piłkarzy

"To idealny partner w zbrodni dla Lewandowskiego" - podkreślono w artykule, po czym dodano: "Chelsea jest zainteresowana pozyskaniem napastnika Bayernu Monachium, ponieważ trudno jej nakłonić do transferu Erlinga Haalanda czy Romelu Lukaku"

Oznacza to, że Polak miałby być dla londyńczyków dopiero planem C. Takie rzekome stanowisko klubu może oburzać, tym bardziej że mowa o obecnie najlepszym piłkarzu świata wg FIFA. Nie sposób jednak nie dodać, że zarówno Haaland jak i Lukaku są znacznie młodsi od kapitana naszej reprezentacji. Norweg liczy sobie jedynie 20 wiosen, z kolei Belg - 28. "Lewy" ma z kolei na karku już 32 lata.

Transfer Lewandowskiego do Chelsea mało możliwy. Bayern go nie puści, Polak raczej też by nie chciał

Abstrahując od powyższego, wszystko wskazuje na to, że Chelsea będzie musiała poszukać sobie planu D. Szefostwo Bayernu Monachium wielokrotnie podkreślało bowiem, że nie ma zamiaru rozstawać się z Robertem Lewandowski, który jest fundamentem ataku mistrza Niemiec. Wątpliwe zresztą jest, by sam napastnik chciał przenieść się do Anglii, gdyż nigdy w swojej karierze o tym nie wspominał.

RadioZET.pl/The Sun, express.co.uk