Zamknij

Lewandowski o Złotej Piłce: Był smutek i nie będę tego ukrywał

05.12.2021 09:56
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski w wywiadzie po meczu z Borussią Dortmund (3:2), w którym zdobył dwie bramki, wypowiedział się na temat ostatniej gali Złotej Piłki. - Jest poczucie niedosytu. Był smutek i nie będę tego ukrywał - powiedział napastnik Bayernu Monachium w rozmowie z Mateuszem Borkiem dla Viaplay.

- Jeśli chodzi o moje odczucia, to zdecydowanie gorzej było tydzień wcześniej, gdy grałem w sobotę tuż po tym, jak poznałem wyniki. Ten smutek wtedy był, nie będę ukrywał. Zawsze staram się wyłączać wszystko, co dzieje się wokół mnie, ale wtedy nie było to łatwe. Przez cały tydzień brakowało mi tego szczęścia - powiedział Lewandowski.

Robert Lewandowski o Złotej Piłce

Dodał też, że mimo poczucia niedosytu docenia sam fakt, że mógł rywalizować z kimś takim jak Messi. Odniósł się też do słów Argentyńczyka, który po odebraniu Złotej Piłki powiedział, że Lewandowski też na nią zasłużył.

- Chciałbym, żeby to była szczera deklaracja wielkiego piłkarza, ale też żeby nie były to puste słowa. Oczywiście ja się na to nie napalam, ale jeśli jesteś tak blisko, ten niedosyt jest - podkreślił.

Zapytany został też o to, czy po gali w Paryżu było wspólne świętowanie.

- Ciężko się komunikować z Leo, bo można tylko w jednym języku. Każdy z nas był też z rodziną, z dużą liczbą osób. Nie było jak tego połączyć - powiedział z uśmiechem na ustach gracz Bayernu.

Mimo braku zwycięstwa w plebiscycie "France Football" Lewandowski wciąż imponuje formą. W sobotnim spotkaniu z Borussią Dortmund zdobył dwie bramki i walnie przyczynił się do zwycięstwa Bawarczyków 3:2.