Zamknij

Lewandowski najlepszym piłkarzem Bundesligi. Deklasacja w plebiscycie "Kickera"

07.06.2021 18:49
Robert Lewandowski
fot. kolbert-press/Christian Kolbert/Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski zwyciężył w plebiscycie "Kickera" na najlepszego piłkarza Bundesligi z gigantyczną przewagą nad drugim Erlingiem Haalandem. Kapitan reprezentacji Polski zdobył tę nagrodę po raz trzeci z rzędu.

Robert Lewandowski z Bayernu Monachium zdecydowanie zwyciężył w plebiscycie "Kickera" na najlepszego piłkarza Bundesligi w sezonie 2020/2021. W ankiecie wzięło udział 248 graczy z niemieckiej ekstraklasy. W gronie trenerów wygrał dość niespodziewanie Edin Terzic z Borussii Dortmund.

Lewandowski, który triumfował w ankiecie po raz trzeci z rzędu, otrzymał aż 71 procent głosów. Drugi w tej klasyfikacji Norweg Erling Haaland z Borussii Dortmund dostał 9,7 proc., a trzeci Thomas Mueller, kolega klubowy Polaka - 4,8 proc.

Lewandowski najlepszym piłkarzem Bundesligi. Deklasacja w plebiscycie "Kickera"

W minionym sezonie Lewandowski zdobył 41 bramek w Bundeslidze, co jest rekordem tych rozgrywek (dotychczasowy należał do Gerda Muellera - 40), a jego Bayern obronił mistrzostwo Niemiec.

W kategorii na najlepszego szkoleniowca sezonu zwycięzca Terzic otrzymał 25 procent. Dopiero czwarty był Hansi Flick, który w minionym sezonie prowadził Bayern (po Euro obejmie reprezentację Niemiec) - 12,1 proc. głosów.

RadioZET.pl/PAP