Zamknij

Tak Bayern chce zatrzymać Lewandowskiego. Zbliża się czas rozstania?

19.01.2022 10:16
Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Robert Lewandowski miał otrzymać wstępne oferty przedłużenia kontraktu z Bayernem Monachium. "Sport Bild" ujawnił szczegóły umów. Rozmowy mają zacząć się na wiosnę.

Robert Lewandowski ma za sobą kolejny znakomity rok występów, za co otrzymał wiele indywidualnych nagród. Ponadto pobił historyczny rekord Gerda Muellera, strzelając 41 goli w jednym sezonie Bundesligi. Na początku 2022 roku reprezentant Polski zwyciężył po raz drugi z rzędu w plebiscycie FIFA The Best, zostając najlepszym piłkarzem świata.

W czerwcu 2023 roku wygasa jego kontrakt z Bayernem Monachium. Już wcześniej media informowały, że mimo 33 lat Bawarczycy mogą przymknąć oko na wiek Polaka i podpisać z nim dłuższą umowę, niż z innymi zawodnikami, którzy ukończyli 30. rok życia.

Lewandowski dostał wstępne propozycje od Bayernu

Według najnowszych informacji "Sport Bild" wydaje się, że mistrzowie Niemiec znaleźli złoty środek na wyjście z tej sytuacji. Zdaniem magazynu ekipa z Monachium zaproponuje Lewandowskiemu dwie możliwości: albo przedłużą kontrakt z napastnikiem do 2024 roku i zostaną przy aktualnej pensji lub umowa będzie ważna do 2025 roku, ale z niższym wynagrodzeniem.

W przypadku gdyby Lewandowski nie doszedł do porozumienia z Bayernem, nie zabrakłoby chętnych na pozyskanie Polaka. W takiej sytuacji byłby to ostatni dzwonek dla Bawarczyków, którzy mogliby zarobić na piłkarzu. W tej chwili wartość kapitana polskiej kadry oscyluje w okolicach 50 milionów euro, a ściągnięcie Lewego rozważałyby takie kluby jak PSG czy Manchester City.

RadioZET.pl