Zamknij

Lewandowski kupił posiadłość w Hiszpanii. Za ponad 15 milionów

06.05.2021 09:36
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski kupił dom na Majorce - informują hiszpańskie media. Kapitan reprezentacji Polski za posiadłość nieopodal miejscowości Calvia miał zapłacić aż 3,5 miliona euro, czyli ponad 15 milionów złotych.

  • Robert Lewandowski kupił dom na Majorce za 3,5 miliona euro, czyli ponad 15 milionów złotych
  • Nieopodal swoje posiadłości mają m.in. Bastian Schweinsteiger czy Toni Kroos
  • Lewandowski zarabia rocznie w Bayernie Monachium aż 22 miliony euro

Lewandowski w trakcie majówki wybrał się na Majorkę nie tylko, by odpocząć. Piłkarz Bayernu sfinalizował też zakup domu. Jak opisuje diariodemallorca.es, z posiadłości nie ma widoku na morze, ale wyróżnia ją maksymalna prywatność. Dom, który został wybudowany w 2001 roku, został całkowicie odnowiony. Składa się z 411 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i znajduje się na 1200 metrach działki.

Dom Roberta Lewandowskiego na Majorce

Niewykluczone, że zakup nieruchomości Lewy konsultował z kolegami z Bayernu Monachium. Posiadłości na Majorce mają m.in. dyrektor sportowy klubu Hasan Salihamidzić, a także członek zarządu Oliver Kahn. Majorka to jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych Niemców. Swoje posiadłości mają w okolicy m.in. Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos czy Mario Goetze.

Mimo że dom kosztował Lewandowskiego aż 3,5 miliona euro, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ponad 15 milionów, nie powinno to mocno wpłynąć na jego finanse. Z samego kontraktu z Bayernem kapitan reprezentacji Polski ma zarabiać rocznie aż 22 miliony euro. Do tego doliczyć trzeba premie i kontrakty reklamowe.