Zamknij

Lewandowski szykuje się na wojnę z Bayernem. "Nie pojawi się na treningach"

25.06.2022 09:50
Robert Lewandowski
fot. IMAGO/Yannick Verhoeven/Imago Sport and News/East News

Jak poinformowały w piątek zgodnie hiszpańskie media, Robert Lewandowski szykuje się na sytuację, w której będzie musiał siłą doprowadzić do swojego odejścia z Bayernu Monachium. Zdaniem katalońskiego dziennika "Sport" Polak nie zamierza nawet stawić się na lipcowych przedsezonowych treningach Bawarczyków.

Władze FC Barcelona chcą, aby napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski został włączony do kadry "Dumy Katalonii" już w połowie lipca i zagrał 23 lipca w towarzyskim spotkaniu przeciwko Realowi Madryt w Las Vegas.

Jak podała w piątek madrycka telewizja Mega, władze hiszpańskiego klubu poważnie biorą pod uwagę wzmocnienie zespołu z Katalonii polskim napastnikiem. Stacja utrzymuje, że Robert Lewandowski poleciałby z piłkarzami Barcelony na lipcowe tournée do USA.

Lewandowski szykuje się na wojnę z Bayernem

Komentatorzy Radio Marca twierdzą w piątek, że kluczowym dla przesądzenia sprawy transferu Lewandowskiego na Camp Nou może być "bunt piłkarza" i publiczne deklaracje zawodnika, że nie zamierza już kontynuować gry w Bayernie Monachium.

"Ten bunt ze strony piłkarza jest wyraźny, co oznacza, że prawdopodobnie relacje pomiędzy Lewandowskim a niemieckim klubem nie były w minionym sezonie najlepsze" - oceniła stołeczna rozgłośnia.

Na "rewoltę" polskiego napastnika wskazuje też kataloński dziennik "Sport". Gazeta powołuje się w piątek na źródło w dyrekcji Barcelony, które twierdzi, że Lewandowski nie zamierza stawić się w Monachium w pierwszej połowie lipca, aby rozpocząć treningi przed nowym sezonem.

Lewandowski na Majorce: "Nie ma już powrotu do Monachium"

Z ustaleń gazety wynika, że wysłannicy Bayernu, którzy spotkali się z Lewandowskim w czerwcu na Majorce, gdzie wypoczywa piłkarz, usłyszeli od Polaka, że "nie ma już powrotu do Monachium, a on szuka z klubem przyjacielskiego rozwiązania kontraktu".

"Bayern przyjął to do wiadomości, ale nie wykazał dużego zainteresowania […], co może zakończyć się wojną. Zarówno Barca, jak i piłkarz próbowali jej dotychczas uniknąć. Ostateczna propozycja Katalończyków, jak oczekuje klub, przyniesie porozumienie. W przeciwnym razie napastnik jest gotowy na wszystko" - ocenił "Sport".

Także "El Periodico de Espana" utrzymuje, że przed końcem czerwca negocjatorzy z Barcelony i Monachium mieliby zasiąść do rozmów w sprawie transferu Lewandowskiego. Gazeta twierdzi, że kierownictwo "Dumy Katalonii" chce zaproponować bawarskiemu klubowi za napastnika kwotę około 40 mln euro.

RadioZET.pl/PAP/Marcin Zatyka