Zamknij

Wiemy, ile wynosi majątek Roberta i Anny Lewandowskich. Co za kwota!

29.06.2020 10:03
Anna i Robert Lewandowscy
fot. Instagram

Robert i Anna Lewandowscy znaleźli się na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Dzięki temu dowiedzieliśmy się, ile wynosi majątek kapitana reprezentacji Polski i jego żony. Jedna z najpopularniejszych polskich par finansowe imperium zbudowała przede wszystkim na kontraktach Roberta z Bayernem Monachium i reklamodawcami, a także na własnych biznesach i mediach społecznościowych.

Robert i Anna Lewandowscy zajęli 80. miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Majątek pary oszacowano na 500 milionów złotych. Jak zarabiają Lewandowscy? Piłkarz Bayernu Monachium może liczyć przede wszystkim na wysoki kontrakt w klubie. Według różnych źródeł w przeliczeniu na złotówki otrzymuje rocznie około 80-90 milionów złotych. Do tego doliczyć trzeba premie za występy, bramki i zdobywane tytuły. Ponadto Lewandowski ma wiele indywidualnych kontraktów reklamowych - m.in. z takimi firmami jak Nike czy Huawei.

Ile zarabiają Robert i Anna Lewandowscy?

Na majątek Lewandowskich składają się też oczywiście ich liczne biznesy. Ania sprzedaje m.in. produkty żywnościowe Foods by Ann i kosmetyki Moodiphy. Zajmuje się też prowadzeniem treningów fitnessowych. Małżeństwo sporo zarabia też w mediach społecznościowych. Zgodnie z informacjami dziennika "Bild", Lewandowski jest na 17. miejscu w rankingu najlepiej zarabiających gwiazd na Instagramie. W trakcie minionych 12 miesięcy kapitan reprezentacji Polski zyskał na publikacji zdjęć w tym serwisie aż 4 miliony euro, czyli ponad 16 milionów złotych. Swoje z Instagrama zarabia też jego żona. Jej profil śledzi blisko 3 miliony internautów.

Zygmunt Solorz liderem listy 100 najbogatszych Polaków

Pierwsze miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" zajął Zygmunt Solorz. Majątek właściciela m.in. Cyfrowego Polsatu i Polkomtela oszacowano na 10,8 miliarda złotych.

Robert Lewandowski w miniony weekend zakończył sezon w Bundeslidze. Wraz Bayernem Monachium sięgnął po tytuł mistrza Niemiec. Sam został królem strzelców rozgrywek z 34 golami na koncie. Ponadto kibice po raz pierwszy w karierze wybrali go piłkarzem sezonu.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN

Posłuchaj podcastu