Zamknij

Wtedy zobaczymy Lewandowskiego w Barcelonie. Padła dokładna data

15.06.2022 16:58

FC Barcelona nie chce odpuścić w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego. Zdaniem dziennika "AS" prezydent Barcelony Joan Laporta miał zapewnić Xaviego Hernandeza, że polski napastnik niedługo pojawi się w stolicy Katalonii. Podał nawet konkretną datę.

Robert Lewandowski
fot. IMAGO/Revierfoto/Imago Sport and News/East News

Nie jest tajemnicą, że Robert Lewandowski chciałby zmienić Bundesligę i opuścić Bayern Monachium. O zamiarze odejścia mówił także publicznie, m.in. podczas konferencji prasowej reprezentacji Polski. Napastnik jest stale łączony z przenosinami do Barcelony, a według hiszpańskich mediów, obie strony ustaliły już warunki indywidualnego kontraktu.

Hiszpański "AS" doszedł z kolei do kolejnych informacji w sprawie transferu Polaka do stolicy Katalonii. Zdaniem dziennika, prezydent "Blaugrany" Joan Laporta miał przyrzec Xaviemu Hernandezowi, że transfer 33-latka zostanie dokonany w najbliższym czasie. Podał nawet konkretną datę.

Wyznaczono datę pojawienia się Lewandowskiego w Barcelonie

"Xavi wierzy, że prezydent spełni obietnicę podpisania kontraktu z Lewandowskim. Ma stać się to 11 lipca, by wraz z resztą drużyny wylecieć na obóz przygotowawczy" - czytamy.

Szkoleniowiec Barcelony nie ukrywa, że chciałby mieć skompletowany skład przed sezonem przygotowawczym. Jeśli Laporta dotrzyma obietnicy i w ciągu czterech tygodni przeprowadzi transfer, to "Lewy" będzie do dyspozycji trenera od pierwszego dnia okresu przygotowawczego.

loader

RadioZET.pl/AS