"L'Equipe" wyłonił sportowców roku. Skandaliczne miejsce Lewandowskiego

30.12.2021 12:54
Robert Lewandowski

Francuski dziennik "L'Equipe" podał nazwiska laureatów nagród dla najlepszych sportowców roku 2021. Zaskoczeń nie brakowało. Robert Lewandowski nie znalazł się nawet na podium.

Robert Lewandowski w plebiscycie "Mistrzowie mistrzów" zorganizowanym przez "L'Equipe" kolejny raz nie został doceniony. Napastnik Bayernu zajął dopiero dziesiątą pozycję i został jedynym wyróżnionym piłkarzem, który znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Polak zebrał od głosujących 93 punkty, przez co wyprzedził znajdującego się na 11. miejscu mistrza Formuły 1 Maxa Verstappena. Decyzja może dziwić, przecież Lewandowski w tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki organizowanej również przez francuski dziennik musiał uznać zwycięstwo Lionela Messiego, który nie znalazł się wysoko na tej liście.

Lewandowski znowu niedoceniony

Sportowcem roku według "L'Equipe" został Serb Novak Djokovic. Tenisista zdobył przytłaczającą liczbę 745 punktów. Drugi w tej klasyfikacji był amerykański pływak Caeleb Dressel (430 punktów). Podium zamknął słoweński kolarz Tadej Pogacar (347 punktów).

W oddzielnej kategorii tytuł "mistrzyni mistrzyń" zdobyła Jamajka Elaine Thompson. Złota medalista z Tokio w konkurencjach sprinterskich (100 metrów, 200 metrów i sztafeta 4x100 metrów) otrzymała aż 808 punktów, wyprzedzając tym samym drugą francuską dżudoczkę Clarisse Agbegnenou (261 punktów) oraz trzecią australijską pływaczkę Emmę McKeon (213 punktów).