Krzysztof Piątek opuścił boisko z urazem. Kiepskie wieści przed Euro

12.05.2021 20:05
Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek podczas środowego meczu Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen opuścił murawę z powodu urazu kostki. To niedobre wieści dla reprezentacji Polski, która za miesiąc weźmie udział w Euro 2021.

Krzysztof Piątek pojawił się w wyjściowym składzie Herthy Berlin w starciu przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen. W pierwszej połowie dla Schalke gola zdobył Amine Harit, a do wyrównania doprowadził Dedryck Boyata.

Po zmianie stron napastnik reprezentacji Polski podczas walki w powietrzu  z jednym z rywali pechowo upadł. Piłkarz starał się grać dalej, ale finalnie był zmuszony położyć się na murawie. Przy Piątku natychmiast pojawił się sztab medyczny. 25-latek opuścił boisko przy pomocy klubowych lekarzy, a jego kostka została obłożona lodem.

Krzysztof Piątek zszedł z boiska z urazem

Na ten moment nie wiadomo, jak poważny jest uraz Krzysztofa Piątka. Jednak jest to niepokojąca wiadomość dla Paulo Sousy. Przypomnijmy, że już 24 maja biało-czerwoni rozpoczną zgrupowanie przed wyjazdem na Euro 2021.

Reprezentant Polski w tym sezonie wystąpił w 32 meczach ligowych, w których strzelił osiem bramek i zaliczył dwie asysty.

Ostatecznie Hertha pokonała Schalke 2:1. Gola na wagę zwycięstwa w 73. minucie zdobył Jessic Ngankam.