Krzysztof Piątek odwrócił losy meczu, dwa gole Polaka w derbach Berlina

04.12.2020 22:55
Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek strzelił dwie bramki w derbach Berlina w przeciągu trzech minut. Polak pojawił się na murawie w drugiej połowie i dzięki jego trafieniom Hertha pokonała Union 3:1 (1:0).

Hertha Berlin przegrywała z Unionem 0:1, kiedy w 20. minucie spotkania do siatki trafił Taiwo Awoniyi. Po trzech minutach goście grali w osłabieniu, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Robert Andrich. Mimo to Union utrzymał prowadzenie do przerwy.

Przed drugą częścią gry Bruno Labaddia dokonał zmian, gdzie na murawie pojawili się Krzysztof Piątek i Javairo Dilrosuna. Od tego momentu Hertha ruszyła do ataku. W 51. minucie do wyrównania doprowadził Peter Pekarik. Od 74. minuty swoje show rozpoczął Piątek. Reprezentant Polski otrzymał podanie od Dilrosuna, obrócił się i strzelił na bramkę. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wpadła siatki.

Krzysztof Piątek z dwiema bramkami w derbach Berlina

Po trzech minutach Dodi Lukebakio podał w pole karne do Krzysztofa Piątka, a napastnik fantastycznym uderzeniem z powietrza po raz drugi pokonał Andreasa Luthiego.

Ostatecznie Hertha pokonała Union w derbach Berlina 3:1. Dzięki zwycięstwu zespół Polaka awansował na jedenaste miejsce w tabeli Bundesligi. Union pozostał na szóstej pozycji.

Hertha Berlin - Union Berlin 3:1 (1:0)

Bramki: Pekarik (51), Piątek (74, 77) - Awoniyi (20)